| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru rockeri: Ce va place voua la rock-ul/metalul asta? Partea lirica sau negativul?

9 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

thinking Ambele

| RockNbeer a răspuns:

Ambele sunt importante, insa pun mult mai mult pret pe instrument.

| Crucified a răspuns:

Tot.

| Crucified a răspuns:

Deci contează şi versurile şi instrumentalul. Totuşi dacă o melodie are versuri mişto dar intrumentalul îi la pământ, atunci ar fi cam 40% şanse să-mi placă melodia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de melodii si de trupe. La unele trupe imi plac versurile, la altele instrumentalul.

De exemplu la melodia asta imi plac foarte mult versurile:
http://www.youtube.com/watch?v=SOqnF91HiJ4

Iar la aceasta, imi place mai mult instrumentalul:
http://www.youtube.com/watch?v=9GP6htlskyc

| Aneke a răspuns:

Sunt importante si versurile, insa prefer instrumentalul.

| PanteraNeagra1999 a răspuns:

Partea cand taci din gura laughing
x_x raspunsul meu e cat se poate de clar
nu ascult rock oh go on ^^.

| TheUnforgivenIII a răspuns:

La mine sunt la fel de importante.

| TheUnforgivenIII a răspuns:

De fapt, cred că mai mult instrumentalul. Când ascult pentru prima oară o melodie, nu înțeleg tot ce vrea să spună, primul care mă impresionează fiind instrumentalul.