| DJSkillzPhiladelphia76ers a întrebat:

Intrebarea cea mare:Cine domina rappul in Romania bug mafia? parazitii? la familia? bitza? spike? guesswho? greu de ales nu?laughing)

Răspuns Câştigător
| pedaladeacceleratie a răspuns:

Depinde la ce fel de rap te referi... pentru mine cei mai buni sunt cei de la Facem Records, adica Cedry2k, Doc, Deliric1, VD, 2012 + Nimeni Altu' de la Sociopat. Asa, dintre astia care apar mai mult pe la tv ii apreciez pe Guess Who, Parazitii, La familia. Bug Mafia au fost dar acum nu prea mai sunt happy

9 răspunsuri:
| Hassel a răspuns:

Diferit la ce tip de rap de referi...fiecare dintre cei de mai sus sunt buni in felul lor, fiindca sunt rapperi adevarati, ce simt muzicahappytotusi aleg parazitii, fiindca sunt cei mai amuzanti si i-au lasat pe Guess Who si pe Spike...si Cheloo/Aforic/Tataee au cele mai bune voci din rap-ul autohtonwinking

| jvEcu a răspuns:

Dintre ce ai zis tu acolo vine cam asa top-ul :
Parazitii, La familia(care s-a cam destramat), Bitza, B. U. G. Mafia, Spike, GuessWho... Dar totusi, rap-ul il domina "underground-ul", vexx, cedry2k etc. happy

| DJSkillzPhiladelphia76ers explică:

Da intr-adevar l-am uitat pe cedry2k care ar trebui ps in manualele de lb romana cu versurile lui! app fumoasa povestehappy respect de fapt re5pectlaughing pentru toti care asc rappbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, foarte greu de ales.Sincer pentru mine La familia, Bitza, Spike si Guess Who sunt eliminati din prima.Raman Parazitii si B. U. G. Mafia.
Si acum decizia finala.Eu ascult de cand sunt mica rap romanesc datorita tatalui meu cu care ramaneam in fiecare zi acasa macar o ora dupa ce pleca mama. Tata atunci asculta B. U. G. Mafia.De Parazitii nu l'am auzit niciodata vorbind, nici acum cand am crescut.Si nici eu n'am auzit de ei pana acum cativa ani.Cu alte cuvinte, am crescut cu B. U. G. Mafia, so B. U. G. Mafia aleg.
Scuze de poveste dar am zis sa argumentez raspunsul datbig grinlaughing.
Bafta`!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vescan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu... cei care au avut legatura cu 20cmRecrods.printre care Guess Who, Spike, Bitza, Nimeni altu'...

Apropo si arssura e unu dintre cei mai bune.are rime grele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spike e cel mai tare:X:X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Respect pentru toti cei care asculta rapp si hiphop si DJRapp4life ia id meu snakeb0y_snake sa vb desprea asta, bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parazitii