| anonim_4396 a întrebat:

Kurt Cobain: http://www.youtube.com/watch?v=rg-yYi8saZY
sau Freddie Mercury: http://www.youtube.com/watch?v=oozJH6jSr2U?

27 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Freddie Mercury. Dar nici cu Kurt Cobain nu mi-e ruşine. Mi-s dragi amândoi.

| Polaris a răspuns:

Iubesc Nirvana, dar Kurt Cobain era un cântăreț oarecum mediocru. Deci Freddie și toate cele 4 octave ale lui.

| Woodenpints91 a răspuns:

Când vine vorba de voce, nu prea poţi să-i compari pe mulţi cu Freddie.
Singurul lucru pe care-l au în comun este că amândoi sunt la fel de morţi.
Dar Freddie este cu mult peste Cobain. N-ai cum să-i compari.

| CautNume a răspuns:

Freddie Mercury avea o voce mult mai buna.

| FadetoBlack a răspuns:

Freddie Mercury.

| Prunela a răspuns:

Stii si tu ca nu se pot compara. Dar ca voce cu Freddie nimeni nu se compara.

Răspuns utilizator avertizat
| Prunela a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Nici ei nu se compara, si da am hiperbolizat putin acest "nimeni nu se compara cu Freddie" Poate ca nu era cel mai bun, dar era printre ei.

| M25M a răspuns:

Freddie Mercury

| Duucu a răspuns:

Eh,îmi place Kurt mult mai mult, deși Freddie e și el bun.

| MaliciousDeath a răspuns:

Kurt Cobain.Ma regasesc in versuri, ador simplitatea, deci linia melodica mediocra e chiar pe placul meu.Stiu ca Freddie Mercury ii era superior din multe puncte de vedere, dar nu prea-mi pasa.

| Vans a răspuns:

Cobain e nimic pe lângă Mercury.

| anonim_4396 explică (pentru Vans):

Cred ca mustata il scoatea in evidenta, pe Freddie Mercury. Dupa parerea mea, Kurt facea muzica mai buna, decat Freddie. Dar, poate sunt si eu un ''nimic'', ca si Kurt.

| Vans a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar de ce te simţi atacat?
Eu nu am zis nimic de tine.Îţi accept părerea.Nu înseamnă că dacă Cobain nu e printre preferaţii mei o să sar să te omor sau să te jignesc.
Am spus doar că, pentru mine, Freddie Mercury e cel mai bun.Şi da, îmi place şi Cobain.

| anonim_4396 explică (pentru Vans):

Nu ma simt atacat, doar ca ai exagerat foarte mult cand ai spus ''Cobain e nimic pe lângă Mercury''. Si eu iti accept parerea.

| Vans a răspuns (pentru anonim_4396):

Cobain nu e nimic. Doar în comparaţie cu Mercury.
Asta pentru mine.

| Ironicnαme a răspuns (pentru Vans):

Eu n-aş spune asta în locul tău.

| KristalPop a răspuns:

Freddie Mercury, dar şi Kurt Cobain făcea muzică foarte bună.

| Delicacy a răspuns:

Freddie Mercury.

| dracu14 a răspuns:

Amandoi

| TheStory a răspuns:

Kurt Cobain.

| Teardrop a răspuns:

Nu are rost să compari pe nimeni cu Freddie Mercury. Oricum ai lua-o, tot el e cel mai bun.

| FearOfTheDark a răspuns:

Freddie Mercury

| EvaneSScence a răspuns:

Freddie Mercury CLAR! imi place si Kurt Cobain dar nu se compara cu Freddie happy

| Irena97 a răspuns:

Freddie Mercury clar.
Imi place vocea, genul si pasiunea.
Cobain ma deprima.

| Ironicnαme a răspuns:

Kurt Cobain.

| EvelynneMorgoth999 a răspuns:

Kurt Cobain.