| Mark_3488 a întrebat:

La care genuri de muzica se foloseste chitara electrica?

8 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Chitara electrica se poate folosi in absolut ori ce gen de muzica, si ma refer strict la muzica.

| KristalPop a răspuns:

Mai la toate genurile, dar cel mai mult în muzica rock şi metal, dar recent am văzut şi manele în care se foloseşte chitara electrică. Deci... Cum spunea şi RockNbeer, la aproape toate genurile muzicale de un timp încoace.

| Aneurysm a răspuns:

Băi, 99,99% o întâlneşti în muzică rock/metal/indie/reggae/whatever. Nu am prea văzut-o folosită în pop şi manele. Dar acel0, 01% o reprezintă asta:
http://www.youtube.com/watch?v=TgETLvRQNmc&feature=youtube_gdata_player

Enjoy your haemorrhage.

| Disharmony a răspuns:

La manele, dom'le, numai la manele.

| TarjaTurunenFan a răspuns:

Rock

| andrutzakiss a răspuns:

Mai ales rock happy

| CostacheSabina a răspuns:

Pai, rock, metal, har rock, punk...chestii de genul asta