| Dominicc a întrebat:

Ma poate ajuta cu ceva sau sa imi fie de folos in afara ca imi expun proiectele, acest portofoliu?
http://portofolio5.co.cc/

pe viitor de ex... mi'ar fi de folos?

l'am facut cu gandu de a'mi posta imaginile.

Nu comentati aiurea va rog, nu are rost

Răspuns Câştigător
| alandala a răspuns:

Cu siguranta, da.

Fara a avea un portofoliu e un dezavantaj major atunci cand un client potential incearca sa angajeze un designer, ca sa faca o comparatie intre al tau si altele.

De multe ori, portofoliul tau(si site-ul tau.) este prima ta sansa de a impresiona un client potential si clientii sunt in cautarea unor lucruri foarte specifice. Uite 2 necesitati, care un designer trebuie sa aiba pe site:

1) Descriere - pe langa ce ai lucrat, adauga un rezumat care sa explice rolul tau in proiect.

2) Contanct: Asigurate ca ai pe site informatii de contact pentru potentiali clienti, ca sa te contacteze.

Daca esti foarte experimentat, retine ca portofoliul tau nu trebuie sa includa tot ceea ce ai facut. Este menit sa fie o imagine de ansamblu care evidentiaza celele mai bune si proiectele cele mai creative si unice.

Sper ca ti-a fost de folos, un mic sfat, din propria experienta.

1 răspuns:
| midnight_2375 a răspuns:

Sunt foarte interesante... dar nu stiu cu ce te-ar putea ajuta thinking oricum Bafta!