| Stardust_8913 a întrebat:

Mai este cineva pe acest site care asculta muzica koreana? Si daca da... imi puteti da nume de trupe?
Momentan ascult: Super Junior, Cn blue, SNSD, Dbsk, F. T island, SS501, BOA si alte diverse piese precum abracadabra de la Brown eyed girls, heartbreaker cantata de G-dragon( recunosc e teribil, dar e singura piesa a lui care imi place).
Probabil vi se v-a parea ciudata intrebarea dar, am ajuns sa ma satur de muzica oferita de americani, iar cea koreana e mai unica.

Răspuns Câştigător
| Lyss . a răspuns:

De cele mai multe ori ascult muzica japoneza, dar am momente cand ascult si koreana.
Imi plac si mie Super Junior, F. T. Island (imi place la nebunie de Lee Hong Ki, mi-a placut inca din filmul Minami Sineyo), BigBang *doar cateva melodii cum ar fi Koe wo kikasete, dar e in japoneza, Haru Haru si Lollipop*. Nu prea ascult anumite trupe, ci melodii de la diversi cantareti/cantarete. Ma uit la cate un film korean si imi descarc toate melodiile care mi-au placut din film. Incearca sa asculti melodiile de la serialul You are beautiful, sunt chiar frumoase.
Imi pare bine sa mai vad ca sunt si alti fani ai muzici koreene ^^!

17 răspunsuri:
| Stardust_8913 explică:

Sa inteleg ca esti fana otaku? M-am uitat la You're beautiful... dar nu am luat in considerare toate piesele. Mersi mult de sugestie, o sa le caut^^.
Si mie imi place de asemenea Lee Hong Ki, e adorabil.

| Lyss . a răspuns:

Mie mi-a placut la nebunie As Ever - Lee Hong Ki. O perioada eram obsedata de-a dreptul de melodia aia, o aveam ca ringtone, o ascultam ca papagalul O. o'!
In YAB mereu mi s-a parut ca Lee Hong Ki seamana cu o maimutica. Nu stiu de unde comparatia asta, cred ca dintr-un episod cand manca o banana, sau nu stiu. Dar cand il vad ma gandesc la o maimutica adorabila

| Stardust_8913 explică:

Te inteleg perfect, eu sunt fana doar de cateva luni, dar nu-mi mai pot scaote din cap anummite piese ale lui, precum Reo Reo.
Si ai deplina dreptate, seamana cu o maimutica, da, era o faza in You're Beautiful cand manca banane, e extrem de adorabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer koreeana nu ascult dar japoneza da!

http://otakus.darkbb.com/ gasesti in sectiunea muzica trupe si-rock

SuG, Aural Vampire, Black List, Backdrop Zeroshiki

| xxemoelfyxx a răspuns:

Si eu ascult muzica Koreana.Inainte ascultam J-Rock, sau Visual Kei big grin, pana cand am dat de Super Junior. M-am indragostit de ei. Mi-au schimbat destinul.Sunt alta persoana. M-au schimbat in bine.Imi plac si alte trupe cum ar fi: TVXQ, U-Kiss, Big Bang, SNSD, G-Dragon, Super Junior, Shineebig grin xD Oh si melodia ''As Ever - Lee Hong Ki'' Este chiar foarte frumoasa. Mi-ar place sa va am ca prietene pe voi douabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi place foarte mult muzica koreana, in special SHINee si va recomand sa-i ascultati.Mai imi plac si alte trupe cum ar fi:Mblaq, K-otic, Snsd, Brown eyed girls, Ss501, Wonder Girls, Super junior, T-ara, Golf and Mike, F. T Island, DBSK, Big Bang, 2pm, 2am, 2en1, U-kiss, After school, Tohoshinki, Ast1 si nu in ultimul rand T-max. Poate va par ciudata, dar asa sunt eu si ma bucur ca mai sunt persoane care asculta muzica koreana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu m-am saturat de muzica si filmele americanilor.Si eu ascult muzica coreeana de ex.:muzica de pe coloana sonora a filmelor coreene -Qeen Seon Deok, Hwang Jin Yi, DaMo-cronicile frumoasei luptatoare, Furtuna la palat Sau Dong yi.Mai ascult si Kim Nam GIl-Can't i love you(e in coreeana)sau Joo sang Wook-Imiss you(tot in coreeana)
daca vreti melodii coreene dati add
andreea. ema95

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Afterschool 4minute t-ara co-ed school 2ne1 ...nu stiu sg mai sunt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica koreana e cea mai tarewinking. Uite trupele pe care le ascult eu:BigBang, 2PM, MBLAQ, Shinee, u-kiss, SS501(baieti)si fete:Kara, T-ara, f(x), 2ne1, 4minute.love struck

| Stardust_8913 explică:

Thanks a lot guys. Chiar nu ma asteptam sa fie atat de multi ascultatori ai muzicii ca-pop. ^_^
Am o lista intreaga de ascultat acum.

| ParkKaren a răspuns:

Muzica Koreana este super

| andreutza_2484 a răspuns:

Eu una ador Asia!:X:X:X de obicei ascult muzica japoneza. Nu prea cunosc formatii coreene pentru ca am urmarit mai multe filme si nu m-am interesat pana acum de trupe din pacate... dar am mai ascultat cateva melodii si sunt incantatoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Eu ador filmele Koreene... deci ascult si muzica de acest gen...

trupele mele preferate (doar cateva):tegomass,(ador melodia "Kiss"http://www.trilulilu.ro/Ayrin/0085cad5c9af21 ),
Girls' Generation ( http://www.youtube.com/watch?v=TGbwL8kSpEk&feature=related ),
SSS501,
Super Junior,
http://www.youtube.com/watch?v=1PFQiU__LkY. Wilber Pan - Bu De Bu Ai(coreea). merita ascultata.

astea sunt cateva... sper sa-ti placa la fel de mult cum imi plac mie:D

| Allyţu a răspuns:

Si mie imi place muzica coreeana la fel si serialele koreene le ador:X:X
imi place si o trupa in japoneza: One ok rock... sper so askulti melodiile lor sunt fff frumoase http://alynagaryelacbest.hi5.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am vreo 30 de trupe koreene preferate sunt mai unice ai dreptate cam numai muzica de la ei ascult japoneze nu prea mai mult koreene sunt la curent cu tot ce se intampla si descoper mereu melodii super.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca ai dreptate si eu ascult de la un timp muzica Koreeana si imi place chiar foarte molllt! Pai ar fi trupele:Super Junior, Girls Geneeration, DBSK, SHINee, The Gathe, si o cantareata tare BoA.Sunt foarte cunoscuti in Korea de Sud.Super Junior au inceput SUPER SHOW 3.Preferatii mei sunt Ryeowook, Donghae si Kyuhyun.kiss:-x

| 인스피릿 a răspuns:

Heya.
Si au ascult de la un timp si pot spune c-am devenit addicted.
Trupele pe care le ascult sunt: SS501, DBSK, SNSD, f(x), 2PM, 2AM, 2NE1, Big Bang, MBLAQ, BOA, SuJu, F.T. Island, B2ST, SHINee, KARA si cateva piese de la SISTAR. Ti le recomand pe toate.
E bine sa vezi ca mai asculta cineva muzica coreeana. xD