| nasta4f4 a întrebat:

Mai exista adolescenti care stau in Romania si nu asculta manele sau house in prostie? Chiar as vrea sa stiu cati de pe TPU nu suporta manelele...ca minehappy Am putea face o campanie...sau ceva de genulaughing

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, sincer mi se pare aiurea sa faci o campanie cel putin pe acest site si asta pentru ca gusturile nu se discuta si nu stiu ce ai impotriva celor care asculta manele si house, e treaba lor, pe mine ma lasa rece, nu am de gand sa fac campanie impotriva nimanui si eu cred ca ar trebui sa existe mai mult respect si mai lasati critica, fiecare asculta ce vrea si daca faceti campanie nu se vor schimba preferintele nimanui, bafta!

15 răspunsuri:
| Orannginna a răspuns:

Fiecare cu gusturile sale!
Aaa! ...remember! Aici suntem sa ne ajutam unul pe altul nu sa initiem campanii pro sau contra.winking

| Mya a răspuns:

Nici eu nu sunt o ascultatoare a manelelor, dar in acelasi timp nici nu am nimic impotriva lor, atata timp cat nu sunt fortata de imprejurimi sa o ascult, de exemplu unii vecini care au acest prost obicei de a le teroriza auzul celorlalti! not listening

| MisterKat a răspuns:

Nu ascult manele si house foarte foarte rar... Manelele ma enerveaza, sunt de-a dreptul idioate! Acum daca ne referim la cei care le canta. e alta problema, multi o fac pentru bani mai multi ex: Daniela Gyorfi... Multi dintre cei care le canta sunt ok, au voc e dar ca si comportament nu stiu ce sa iti zic. nu am cunoscut pana acum vreun cantaret manelist. In ce priveste muzica house, este un trend, ceva mult prea comercial si enervant, la fel ca si gentile alea care atarna pe fund(si de obicei sunt goale) pe care am observat ca multi tipi le poarta - tipic gay!
Muzica house. ceva special creat pentru cocalarii si pitzipoancele din Romania, crede-ma ca sunt multi fani... Acum sunt tabere manele vs. house, nu mai e ca pe vremuri: manele vs. rock. (PS. vs-inseamna versus). Daca te-ai uitat la Antena 1, Sambata trecuta ai fi vazut un reportaj cu celebra si mult prea cunoscuta Inna(aceea tipa care a cerut o gramada de bodyguarzi pentru ca sa nu o mai atinga "golanii" ci doar anumiti "golani"...), no si sa revenim la subiect. aceasta tipa Inna avea o engleza dezastruoasa! Nu am auzit nicio melodie in limba romana de a ei, dar ea canta numai in engleza, in muzica suna fain. ce sa-i faci. sa traiasca cei de la IT ca ei fac muzica. in rest, domnisoara e praf cu engleza. Snobism curat. mai bine canta in limba romana si era ok.).

Totusi, sa nu facem campanii pro /contra. Fiecare face cam ce ar dori...

O zi buna!

Daniel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia asta cu suporta sau nu suporta, cine va obliga sa ascultati? fiecare asculta ceea ce ii place atata timp cat nu deranjeaza fonic pe cei din jur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am mai spus si o sa mai spun ca am ascultat manele, a fost o perioada, acum vreo 5-6 ani, cand aparusera niste manele de dragoste care mi-au placut, eram si eu pustoaica, indragostita, mergeam in discoteci si...imi placeau.Acum s-a schimbat situatia, nu imi mai plac de nici un fel si de nici o culoare, nu mai ascult, nu ma mai atrage fenomenul.Astept stupizii la postarea mea, nu e prima data cand sunt taxata pentru sinceritate, nu ma deranjeaza happy

| b3bita a răspuns:

Mie nu imi plac manelele. Insa sunt de parere ca fiecare gen de muzica are ceva ascuns, special. Trebuie sa aiba si manelele ceva tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O campanie ca sa ce?big grin De ce te f*** grija ce asculta fiecare? Daca fiecare ar face o campanie pentru ceva ce nu ii place ce s'ar intampla?
Uimeste'ma... ce asculti tu diferit fata de adolescentii aia care asculta house si manele de esti atat de speciala? Sau de cand un anumit gen de muzica te face mai cult, inteligent si alte cele fata de restul'?

nony
| nony a răspuns:

Eu nu ascult manele.Nu am ascultat niciodatá, si de ce as incepe acum?!
Daca vrei iti dau niste melodii rap de toatá frumusetea happy

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Nu am niomic cu gusturile lor... dar in momentul in care ma urc in autobuz si vad grupuri de 5 cocalari care ask la maxim manelele innebunesc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu suport manelele.

| arysa a răspuns:

Pastrati-mi si mie un loc in clubwinking

| Ingerasull99 a răspuns:

Daca face-ti vreo miscare, eu ma bag, imi dati un mesaj si ma bag!

| den a răspuns:

Nu-mi plac manelele deloc, dar nu am nimic impotriva celor care asculta...fiecare cu gusturile lui.

| nasta4f4 explică:

Ok...si eu sunt de parere ca fiecare e cu gusturile sale...eu sunt cu ale mele si pana la urma a fost un fel de sondaj de opinie. Nu sunt eu vinovata ca unii s-au simtit ingrozitor de jigniti ca am spus ca nu suport manelele fiindca chiar nu am spus ceva jignitor la adresa asa zisilor cocalari.Cu campania a vrut sa fie o glumita, desi m-au bucurat enorm raspunsurile: ingerasull99, marya-mary, nony, poetvagabont si inca cativahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca am noroc ca stau intr-un rock in care nu exista persoane care sa asculte asa ceva: mama mea asculta latino, unchiul meu asculta rock, colegii mei asculta hardrock/punk/pop
Eu ascult rock/metal alternativ si rap-rock/rap-metal
http://en.wikipedia.org/wiki/Alternative_rock
http://en.wikipedia.org/wiki/Alternative_metal
http://en.wikipedia.org/wiki/Rap-rock
http://en.wikipedia.org/wiki/Rap_metal