| MonicutZZa a întrebat:

Marele meu vis este sa devin cantareata. Am voce, am scris cateva cantece, am destul de multi bani pentru a-mi inregistra un demo, am vorbit la un studio insa am o problema : nu stiu sa cant la niciun instrument, doar voce. Cum fac cu instrumentatia?

9 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

Pai, simplu, inveti sa canti si la un instrumental tongue chitara si pianul si cele mai placute happy Inscriete la niste cursuri

| LoryM22 a răspuns:

Nu este neaparat nevoie sa ai instrumentatie, daca ai negativul si vocea buna este perfect.

| -TattO- a răspuns:

Voce pentru Dj

| thizizme a răspuns:

Negativele se fac in general de producatori. A si ai sa vezi ca un producator nu canta la niciun instrument. El foloseste o orga cu iesire MIDI si un program de productie (gen FL Studio), dar productia nu te intereseaza inca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aşa cum spun şi ceilalţi, nu este nevoie să ai instrumente, urmează-ţi visul, şi vei fi împlinită, nu te lăsa doborâtă.

| Bacemi a răspuns:

Nu ai neaparat nevoie de instrumentatie. Succes! Sper sa pot ascutla si melodiile tale candva. Poate imi dai si mie un cantec pe prv sa imi fac o parere. O seara placuta!

| annie_8842 a răspuns:

Pai, nimeni nu e perfect. Eu zic, ca daca ai succes, ai putea invata pe urma sa canti la o chitara [ca e cel mai simplu]. Nu toti cantaretii pot sa cante la instrumenthappy

| thizizme a răspuns:

O da, pune aici o melodie. Daca s-ar putea si acapella (parca asa se scrie nu?) adica fara instrumentatie, doar vocea ta...

| Oanny a răspuns:

Cujm spun si ceilalti...nu trebuie neaparat sa canti la un instrument si ssper sa imi dai si mie o melodie dea ta:X