| Inaemma a întrebat:

Melodii care contin numele Ioana stiti? In afara de Mel Grasu xxl -Maria Ioana va rog big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dintre cele româneşti, ar fi Pistol cu Capse - Ioana (un fel de pop punk), Alb Negru - Ioana (eh...), EMIL - Ioana de la 4 (tot pop punk).
Dacă nu te deranjează traducerea în engleză, sunt multe melodii cu "Joanna" sau "Joanne" - Kool & The Gang - Joanna, Eddy Grant - Gimme Hope Joanna şi altele http://www.lyricsmode.com/search.php?what=songs&s=joanna
Sau în franceză, "Jeanne": Air - Jeanne; Georges Brassens - Jeanne.

1 răspuns: