| Anonim2003000 a întrebat:

Muzica lăutărească și populara e păcat să le canti?
Edica ei am inceput de vreo 7 luni să cânt la Saxofon și am auzit întâmplător chestia asta. Este adevărat? Și de ce?

2 răspunsuri:
| aneliram a răspuns:

Muzica face parte din viata omului, ( cantul este folosit si in religie ), eu zic ca nu e pacat sa canti.

| Anonim2003000 explică (pentru aneliram):

Eu mă refer la lăutari.
nu stiu, de la un preot am auzit chestia asta și de la un acordeonist care sa lăsat de muzica și cică este pacat pentru că cică, tu cantand îl faci pe om sa joace, sa bea și să îți dă ție toți bani lui. nu stiu sincer ce sa zic.