| catalynx a întrebat:

Muzica romaneasca a fost oribila din totdeauna. De ce zic asta? am gasit un site care demasca aproape toata muzica romaneasca de pana acum.

http://www.muzica-plagiata.ro/melodii.php

Intentia mea nu este de a face spam ci de a informa oamenii despre muzica pe care ei o asculta.

6 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Nu mai este un secret pentru nimeni ca, liricistii si compozitorii romani sunt niste penali, lipsiti de originalitate, iar mintea lor nu poate mai mult decat "come with me, come with me, i'm your angel". Cat timp nu au interes sa faca muzica de calitate, episoade de genul asta vor fi arhi-intalnite, mai ales prin genuri proaste(manele, populara, house). Dar, nu toata muzica romaneasca este proasta; sunt si multi care fac muzica de calitate, desi sunt anonimi, sau foarte putin cunoscuti(Sincarnate, Negura Bunget, Haarp Cord), deci nu e nevoie sa faci generalizari fara motiv.

| Holocaust a răspuns:

Dacă ar fi să-mi pese de cineva din lista aia, aceia sunt cei de la Cargo.Seamănă destul de mult piesele.Pe restul mă piş. Housereli penibile pe care nu dă nimeni nici măcar un ban. în alea 14 pagini să ştii totuşi că nu-i cuprinsă toată muzica românească. încă mai există trupe care merită tot respectul: Trooper, Truda, Guranii, Ska-nk, Thunderstorm, Recycle Bin, Manifest, Pavilionul 32, Implant pentru Refuz, Spiritual Ravishment, EMIL, Garagatze, Los Pogos, Coma, Travka, Luna Amară, Alternosfera etc... şi normal că la câţi gândaci mişună prin ţara asta, n-a auzit nici dracu de ei.
Cheers.

| Nolkyz a răspuns:

Dacă nu ştii ce muzică românească să asculţi...

| KHABUL a răspuns:

Foarte tare frate.Nici nu ma asteptam la asa ceva. din partea unor solisti atat de cunoscuti.Adica am ramas :O.