| Denii_7043 a întrebat:

`Neata! Spuneti-mi si mie de ce a fost Tarja concediata din Nightwish? Sunt fan Nightwish din vara, deci nu prea stiu multe despre ei. Am cautat pe net chestia cu concedierea Tarjei, dar n-am gasit. Mie sincer imi place mai mult decat Anette. PS: dau funda

Răspuns Câştigător
| somebody_8298 a răspuns:

Din cate stiu eu Tarja a plecat in urma unui conflict de interese... si da trebuie sa fiu deacort cu tine Tarja canta mult mai bine decat Anette... fara ea nu mai e acelasi Nightwish sad

4 răspunsuri:
| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Din cate stiu eu nu a fost concediata in nici un caz ci a plecat singura.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Concediata? Lucra cu carte de munca? zau de stiam.
Cica ar fi plecat de una singura. A se cauta proiectul solo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe Wikipedia(EN) e posibil sa scrie.

| KuolemaTekeeTaiteilijan a răspuns:

Tarja nu a plecat singura...membrii trupei au decis ca e mai bine sa continue fara ea. Desigur, au preferat sa-i dea o scrisoare plina de minciuni cu care nu poti sa pacalesti nici un copil de 5 ani, scrisoare pe care au postat-o si pe internet ca sa demonstreze cine-s ei. Niste ratati. Ador muzica lor, insa ca oameni nu stiu daca te-ai putea astepta la ceva de la ei. Tarja si-a abandonat si studiile doar ca sa poata lucra cu Nightwish insa oricat s-ar fi straduit, membrii trupei n-au fost multumiti niciodata. Plus ca au facut-o sa sufere de atatea ori. E mai bine pe cont propriu...imi place mult cariera ei solo.