| anonim_4396 a întrebat:

Nici un jrocker in Romaniaa?! Frate unde am ajuns! Daca totusi exista asemenea specimene, lasati`mi id`ul prin mesaj. Vreau sa fac un forum unde sa putem vorbi despre visual kei love struck[daca n`ati ascultat niciodata jrock va recomand an cafe, alice nine, the gazette, versailles, miyavi... etc! merita!]

Răspuns Câştigător
| TheDarkEmpire a răspuns:

Exista, daca cauti laughing, tara manelistilor nu este tocmani un loc placut pentru un rocker, mainile sus cei care cred ca e adevarat

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@kronstadt : rolling on the floor... eu n`am folosit acest tip de limbaj! ma rog! tipic Romaniei![si specimenelor de`aci]oricum... de acord cu darkempire \m/ ROCK IS NOT DEAD![inca caut jrockeribig grin][Piisu`] happy Apropo jrock`ul nu a decazut niciodata. Poate, eventual, pentru Romania. asta e!

Răspuns utilizator avertizat
| just1me a răspuns:

Hai ca mai scrie si cineva cu minte in afara de darkempire. Si eu sunt jrock-eritza dar ma gandesc sa ma dau pe rock normal din cauza specimenelor ca Kronstadt. Numai poza lui spune tot ( fara suparare...prea mare). Oricum, daca mai esti interesata( presupun ca esti fata dupa nume) idul meu este just. watashi_369.
Kisses^^

| Shin_8947 a răspuns:

Glass.skin

| Gomii a răspuns:

Gomii.chan
big grin

| LazyKatZ a răspuns:

Suntem destui J-rockeri in Romania. Cu toate acestea, suntem imprastiati. Cum am mai scris alcuiva, in momentul in care ne-am aduna (spre exemplu la un mult-visat concert The GazettE) cred ca am trece pragul de 1000. Eu una am auzit de J-rockeri si in sate uitate de lume. Daca ne-am strange toti, FARA exceptie, cred ca am fi pe putin 2000. Ca spre exemplu, numai la concert la PUNKLOCK au fost 500 de oameni numai din Romania (si majoritatea J-rockerilor din tara asta nici nu cred ca au auzit de ei). Problema noastra mare e ca nu ne-am unit. Desi, daca stau sa ma gandesc, am vazut cateva forumuri (in sfarsit mai misca ceva la capitolul J-rock)