| kittykryss a întrebat:

Niciodata nu o sa inteleg aceasta ura in legatura cu Justin Bieber...Imi puteti da cateva exemple dc nu va place?

18 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Iar eu niciodată nu o să înteleg cum poate cineva să asculte așa ceva ^:)^. Ok, încep cu exemplele:
1. Are numai muzică comercială.
2. Se crede prea "artist".
3. Este afon.
4. Fanele lui îi consideră mopul din cap sexy.
5. Din cauza lui, artiștii adevărati stau în umbră.
6. Are ca fani doar copii.
7. Majoritatea fanilor sunt idioti.
8. Fanii zic împotriva noastră că noi nu avem gusturi muzicale.
9. Sau mai zic că suntem invidioși pe el.
10. În loc să fie apreciati cei care întradevăr merită, voi îl apreciati pe un puști fără voce.
11. Are voce de fetită.
12. Arată penibil.
13. L-a omorât pe Peter griffin: http://www.youtube.com/watch?v=xo82jr1lZzM =))
Lista mai poate continua. Mai vrei?;))

| DakotaRoyse a răspuns:

Nu cred ca il uraste cineva la propriu, avand in vedere ca nu il cunoaste nimeni.
Noi [acum stiu ca nu e frumos din partea mea sa vorbesc in numele tuturor, dar mai cunosc persoane care nu-l suporta si d`aia o fac big grin], ii uram muzica. In special vocea aia de soarece sugrumat big grin.
Ii uram freza si faptul ca are melodii "featuring [nume mari]".
Ii uram versurile care parca sunt facute la duzina.
Ii uram si toate pozitiile alea de "peace" pe care le are in poze, plus zambetul lui fermecator de furnica ratacita.
Scuza-mi vocabularul acum, nu intentionez sa jignesc, ca nici mie nu-mi place cand cineva se ia de artistii mei favoriti, dar acela e un copil avid de bani si fete care saliveaza dupa el.
E ca si atunci cand era Tokio Hotel vs. RBD. Acuma presupun ca e Justin Biebier vs. nu stiu cine ca toti sunt la fel pentru mine. Ma rog, vs. anti-Justin Bieber.
E doar o parere personala a fiecaruia intr-un final, singura chestie e ca muzica comerciala americana in special aia cu Disney-chestiile lor, sunt considerate "manelele americanilor".

Răspuns utilizator avertizat
| FreakyFred a răspuns:

Poate o sa ti se para stupid, dar sunt sincer:
1. nu-mi plac melodiile lui
2. nu-mi place fata lui
3. zici ca are o pisica pe cap
4. mi se pare ca suntem intoxicati cu acest bieber (pe toate posturile, la orice ora)
5. mi se pare ca acest bieber este bagat in fata si e doar un instrument al caselor de productii (chiar daca el nu realizeaza acum)
6. e o chestie de moment, peste cativa ani nici nu vom mai auzi de el
7. e doar un pusti de 15-16 ani care doreste ca toate reflectoarele sa fie pe el
8. nu consider ca bieber are ceva special ca sa il ascult si ca sa imi placa sa il vad la orice ora oriunde
parerea mea!

| Alii a răspuns:

Sincer? Nici eu nu stiu. Daca nu va place nu ascultati, nu raspunde`ti la intrebari care au legatura cu el.Multi sunt gelosi pe el.Acum sincer, nu va place, nu mai comentati(fara suparare)big grin

Mie una imi place cum canta, cum arata etc

丂んo乃リ - de unde stii ca are fite? ca asa e in videoclipuri>Nu, pentru ca nu-l cunoastem.Asa pot sa zic si eu de tine ca esti fitos, dar presupun, ca nu te cunosc

Abgesang. Are ca fani doar copii? Sincer ce vrei? Sa asculte bosorogi de 60 de ani Justin Biber si sa danseze pe melodiile luioh go on?

SingurPeLume -> Sper ca ti ai dat seama ca videoclipul ala este FAKE, nu?

| Alii a răspuns:

HideMYname : sau mai bine nubatting eyelashes

| Alii a răspuns:

HideMYname : Pana la urma, toti faceti asa.Gelosii:devil)?rolling on the floor blushing

| Alii a răspuns:

In Romania ttoti spun asa, dar daca intrebi pe cineva din afara nu e de aceeasi parere cu noi. Daca ar zice unul din Franta caa Andra e nu stiu cum (fara suparare chiar imi place de Andra cum canta:X ) o sa sariti cu gura ca nu e adevarat.Asa e si cu Justinoh go on

| BubuLina999 a răspuns:

Mie imi place in ciuda comentariilor facut la adresa lui. eu cred ca celorlalti nu le place deoarece. a devenit un fenomen asa dintr. o data adica e ca si cum a cazut din cer...nici eu nu stiu ce sa mai zic. mie imi plac melodiile lui si cam atat. in rest nu m.am strofocat sa aflu despre el ca nu prea intereseaza.

| alma1115 a răspuns:

Sincer, nu am auzit de el

| pauladrian a răspuns:

Hai sa iti dau un exemplu. 2 prieteni, o fata si un baiat vorbesc despre muzica, fata spune ca-i place justin bieber, baiatul cand aude, arde imediat. N-are rost sa mai dau detalii, probabil ai inteles ce vreau sa spun. Cam asta se intampla si nu numai in acest caz. Eu nu sunt fan al acestei generatii de muzica si filme, si mi se par ridicoli acesti pusti cand spun ''il urasc pe jb'', mai corect e ''nu il simpatizez'' pentru ca nu traiesc in acelasi mediu sa puna asa problema.

| AnnaMariaaa a răspuns:

Nu il urasc, pur si simplu nu e genul meuhappy

| Whisper1990 a răspuns:

Nu am nimic cu el. dar ti-as sugera sa urmaresti acest clip http://www.youtube.com/watch?v=lY89NfIZcyQ&feature=player_embedded poate primesti un raspuns cert :)

| blabla5532 a răspuns:

♥C0oolaaA cu GheeAaTsaa♥ mai bine taceai happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu numAi la justin bieber e ceva rau, ci la toata muzica noua.
Deci:
Hai sa zicem ca e ok asa numa o piesa, nu-mi place mie dar e ok. Dar parca piesa aia o tot invarte, o rasuceste si scoate un album cu 10 piese la fel.
El, in sinea lui nu e prost, doar asa visator. Si increzut. Se vede pe privirea lui ca nu prea ii pasa. Si este asa, fals.
Deci: muzica lui e o tampenie.
Si tot asa si cu cine stie ce muzica de aia de radio tembela rau. De ex aia cu plalalal americano, t t t tt, tt t ttt t, e stupida da bine. Si tot asa la radio cine stie ce porcarie de muzica cu o voce super falsa de fumeie care canta: aaaa, aaaa, aaaa, aaaa, you love me baby, aaaa, youre making me crazy, yeeeee. Si partea instrumentala formata din 3 note. Ce €==8 mea ii aia? Vreti muzica adevarata? Uite aici:
Si nu zic neaparat un singur gen ca ar fi o prostie! Da uiati niste exemple:
http://www.youtube.com/watch?v=iiz0VEzYVec
http://www.youtube.com/watch?v=jVGo8TLp40A
http://www.youtube.com/watch?v=fCEB4v3o-50&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=-mBjG9chIFw

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.eu sunt numai pe rock:d
2.arata ca draqlaughing
3. e pentru fete cu varste intre 11 si 13 ani
4.are voce de fata
5.se crede mare vedeta
6.toate revistele scriu ca i se pare greu cu atatzia fani si cu calatoriile... a vrut celebritate, celebritate are