| RockLegend a întrebat:

Nu stiti cumva un program de aflat melodii?

De exemplu cant la chitara Stairway to heaven la microfon si sa apara

Artist: Led Zeppelin
Song: Stairway to heaven

daca exista va rog sa-mi dati un link

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Află numele melodiilor ce le asculţi, cu Audiggle

Ai ascultat o melodie la radio şi vrei să aflii numele ei?!? Ai urmărit un video pe YouTube şi vrei să aflii numele melodiei de pe fundal?!? Dacă răspunsul tău este afirmativ la una din cele două întrebări, îţi recomand să foloseşti Audiggle; programul care te ajută să afli numele melodiilor ce le asculţi despre care îţi voi vorbi în continuare.
http://www.forwindows.net/......diilor.jpg
Audiggle permite recunoaşterea melodiilor interpretând sunetul redat de calculator (ex: la readarea unui video pe Youtube, în timpul ascultării unui porst de radio, etc), cât şi prin cel recepţionat prin microfonul calculatorului (ex: noi fredonăm melodia la microfon şi el ne spune cine este interpretul şi care este numele ei).

Identificarea melodiilor prin metodele amintite mai sus este posibilă deoarece Audiggle are acces la o impresionantă bază de date care include un număr imens de melodii care fac parte din repertoriul internaţional (manelele nu fac parte din această categorie). Bineînţeles că majoritatea melodiilor incluse sunt în engleză însă asta nu înseamnă că programul nu va fi capabil să recunoască melodii în japoneză, chineză, română, spaniolă, etc.

Audiggle este gratuit, compatibil cu Windows XP, Vista şi Windows 7, şi nu abuzează de resursele calculatorului în timpul rulării.

Download link:
http://www.audiggle.com/download.php

SAU ONLINE
Foloseste MIDOMI - http://www.midomi.com/

Bafta!

| dedeman19 a răspuns:

Nu lua Audiggle. programul este gratuit, dar cand il deschizi sa cauti melodia iti apare o eroare in care iti spune ca nu ai destule credite si ca trebuie sa cumperi. Midomi ii OK.