| Vladi4ok a întrebat:

Nu stiu ce e cu mine? Sunt prea ingrijorat de mama mea(sunt nebun,deseori cind doarme ma uit daca respira,adica sunt prea prea ingrijorat,chiar daca sunt la prieteni sau afara ma ingrijorez,chiar daca pleaca ea undeva vreau sa merg cu ea, adica sunt ingrijorat)Sunt baiat de 13 ani.Va rog sfaturi. Funda.(si va rog sa nu va bateti joc de mine)

Răspuns Câştigător
| Reiko a răspuns:

Am avut si eu o perioada asemanatoare, nu te speria. Faceam exact ca tine dar pana la urma mi-a trecut de la sine. Se poate ca tu sa fi fost influentat de vreun vis/cosmar pe care l-ai avut in care mama ta patea ceva ( cum a fost in cazul meu ) sau din cauza unui film (drama) care te-a emotionat sau pur si simplu e ceva psihic din cauza faptului ca ai ajuns la adolescenta si in curand nu vei mai sta asa mult cu parintii. Asteapta si vei vedea ca o sa-ti treaca.
Cat despre partea in care ai zis ca te uiti daca respira, asa am facut si eu dar mi-am dat seama ca mama e sanatoasa si nu are cum sa moara deodata asa, fara nici un motiv sau boala grava. Si totusi, daca te ingrijorezi asa mult inseamna ca o iubesti cu adevarat, ceea ce nu e un lucru rau.
Stiu ca nu prea ajuta raspunsul meu dar iti doresc sanatate tie si mamei tale si sper sa treci peste aceste temeri. ^^

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat