| lck2290 a întrebat:

O intrebare am in legatura cu numele de scena al cantaretului Craciun Marius Stelian.
Deci de la ce vine numele Cedry2k?

4 răspunsuri:
| M4riusT a răspuns:

CZB: De unde vine numele Cedry2k?

Cedry2k: E o poreclă din liceu, aşa mă strigau băietzii, hehe…

sursa: hiphopkulture.ro

| lck2290 explică (pentru M4riusT):

Mersi pentru raspuns, dar mai astept. Ma intereseaza de ce acel 2 in porecla...

| Grff_Eduard_1996 a răspuns (pentru lck2290):

Nu este numai acel 2. Sunt luate toate 3.,, Y2K" care inseamna,, year 2000". Y2K a fost un fel de,, virus" al calculatoarelor care nu puteau prescurta anul 2000 asa cum se facea cu ceilalti ani. Adica '98, '99... Daca ar fi scris '00, s-ar fi confundat cu anul 1900... (care, prescurtat, s-ar scrie tot '00)

| lck2290 explică:

Si de ce acel "2" in porecla?

Fundita pentru ajutor happy