| Lost0in0your0memories a întrebat:

O intrebare! De ce nu va place Justin Babier, mie una mi se pare dragut copilul desi nu na declar nici pe departe fana sau chestii de genul. As vrea sa stiu si parerile voastre...

Răspuns Câştigător
| angel_7075 a răspuns:

Mie una imi place Justin Bieber dar nu sunt genul de persoana sa fiu innebunita dupa el tipul mi se pare ca! love struck

10 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

"De ce nu va place justin babier". straight face
Dar de cand avem obligatia sa ne placa?straight face

Cum a zis ShowNoMercy, face muzica pop de tot r*****l. Cand ii spui cuiva ca asculti pop (pop poate insemna si formatiile anilor 90 gen Ace of Base), te ia drept fan al lui Justin bieber sau Hanna Curcana. Eram innebunit dupa muzica pop, acum singurul lucru care ma mai leaga de ea este cantaretul meu preferat, Thomas Anders.

Nu imi place. Stii de ce nu imi place Justin Bieber? Pentru ca, e doar un produs comercial venit peste noapte si care va disparea la fel de repede cum a venit. A fost mania cu Jonas Brothers si alti artisti de genul asta. Acum nu mai e nimeni innebunit ca inainte. Pentru ca acesti artisti vin si pleaca. Sunt comerciali. Asa o sa plece si Justin Bieber in cativa ani, asa cum a venit. Si in locul lui o sa apara altul/alta. Uite un motiv pentru care producatorii prefera sa lanseze artisti de genul lui Justin Bieber: din aceasta "afacere" castiga absolut toti cei ce l-au ajutat sa se ridice: Compozitorii, designerii vestimentari, producatorii, tot tacamul. Atata timp cat multi din ziua de azi pun botul la orice comercialism, de ce sa nu ii lanseze?

Multi considera ca orice melodie mai veche de 2-3 luni e "vechitura". Asta pentru ca nu se mai face muzica ca inainte. Muzica adevarata se asculta zeci de ani dupa ce a fost compusa. Un hit sta in topuri cateva saptamani, dar nu e uitat niciodata. Un hit adevarat. Un "hit" de-al astora sta in topuri cateva luni, dupa aia se stinge pentru totdeauna straight face Si gata, uita toti de el.

De asemenea urasc obsesia fetelor de 10-15 ani pentru el. Cele care cer numarul lui de telefon/ ID-ul lui, care vorbesc numai despre el etc. Ma deranjeaza faptul ca e faimos cand nici nu merita.

In concluzie: Artist temporar faimos, comercial, cu "fane" de 10 ani, voce si aspect de copil de 10 ani. Ce sa imi placa? Jos cu Justin Bieber!

Pa, pa.

| 인스피릿 a răspuns:

Okay. =) Top 5 motive pentru care nu imi place :

1. Vocea lui, nu suna a baiat de 16 ani. Nu are talent. Si e paradoxal, pentru ca e cea mai mare ''vedeta''.
2. Dragut nu e. Cand vad vreo poza cu el... Sincer mi se pare chiar urat, si are un zambet... urat. Pur si simplu nu-mi place.
3. Mi se pare ridicol faptul ca fetele pana-n 16 ani (exista cazuri si de baieti) ar face orice pentru Justin (si prin orice nu ma refer la chiar orice, dar tot ce au in cap e Justin Ahh Justine Ce bun esti :X:X Justine de voce ai love strucklove struck Justinneee, seriously. _.)
4. Face de minune muzica pop. Cred ca din cauza lui nu mai ascult pop.
5. E un adolescent rasfatat, care crede ca are lumea la picioare. Sunt altii mult mai talentati decat el, dar care nu au nicio sansa sa se afirme cum a avut el; dar Justin care nu are talent, a avut sansa si-a profitat de ea.

Sincer, Justin Bieber e noul Jonas Brothers. Faimos cativa ani, are o gramada de adolescente la picioare, iar in cativa ani cu totii vor uita de el.

| Tera a răspuns:

Personal nu am nimic cu el de dragut e dragut adica arata bine intr-adevar dar nu imi place vocea lui(parca e de fata) si fell cum se comporata prea repede ii s-a urcat faina la cap.

| Adina a răspuns:

Am zis ca nu`mi place?:]
Imi place. e ok.; p
Dar deja prea multa lume e innebunita dupa el.
Iar asta ma dezgusta.
laughing

| AlexutuDeiu a răspuns:

Toate proastele sunt inebunite de el

Mie sincer nu stiu ce vedeti la el, sunt sute de baieti ca el la chip.
Voua va place de el ca e faimos numa
Majoritatea asta e motivul

| Any_1048 a răspuns:

Hmmm...deocamdata ii ok tipul, numa sa nu se "strice"(fite de vedeta). In rest ce sa zic a innebunit intreaga populatie de fetitelaughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate fetelelaughing Justin Babierlaughing baiii de parca ar fii cineva baiatu perfect ...Nu ehee hee

Se considera si o vedeta...star...:-J

| FloRRe a răspuns:

Ahh. O intrebare perfecta!
De cand a aparut Justin Bieber TOATE fetele aproape, sunt innebunite dupa el!
Nu stiu...sincer,imi plac si mie unele melodii, dar nu sunt innebunita.Nu pot sa zic ca nu arata bine.Char imi place cum arata. Dar e prea fitos! Acum are cam toate pustoaicele` la picioarele lui.Pt ca toate sunt obsedate pur si simplu.
Peste cativa ani,o sa se uite de el, nu o sa se stie asa de multe chestii despre el. IAr atunci, o sa apara alta vedeta la fel de faimoasa!
Whatever...sunt alte vedete mult mai faimoase si cu mai mult talent decat JB! happy.
Have fun >:d< :*.

| Costea10 a răspuns:

Justin Babier? hmm thinking imi place o singura melodie de-a lui big grin aceea fiind Justin Bieber - Baby ft. Ludacris. Dar, nu cred ca e un "mare talent" a avut noroc. Atata tot. Daca nu era cantaret, si era un simplu copil "NU MAI ERA ATAT DE IUBIT". Oricum are si el defectele lui. Dar, daca el e un increzut big grin nu stiu cum e, dar zic asa, daca e un increzut, sa nu uite de unde a plecat!winking Bafta big grin