| Claudiuu a întrebat:

O orga poate canta(sau "suna")(sau cum se zice) ca un pian?(nu stiu nu am avut niciodata si nici nu am cunoscut pe nimeni care are). Planuiesc sa imi iau una (original am vrut pian dar e prea scump). Si alte informati(recomandari) despre ea sunt binevenite.

1 răspuns:
Apache
| Apache a răspuns:

Da.poate sa sune ca un pian!
Daca e mai performanta poate sa sune si ca o trompeta...depinde de cat ai tu bugetul!
dar in general cam orice orga de la 50 de lei in sus are minim 3 moduri de a canta ...si mereu in alea 3 moduri, se gaseste si pianul!