| Anonimus11111 a întrebat:

O pareredespre vocea mea de la cei care au experinta in domeniul "muzica" (ureche muzicala)? O nota de la 1 la 10? Vreau sa stiu ce gresesc si daca as putea sa-mi imbunatatesc vocea (sa sune mai frumos, mai curat, sa atraga lumea). Sincer nu mi se pare ca suna prea bine.http://www.youtube.com/watch?v=ASE4ijNwxqM&feature=youtu .be

6 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Chiar nu suna bine.Eu zic sa renunti la cantat (cu vocea) si sa te axezi pe chitara.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie muncit mult.

| RockNbeer a răspuns:

Singura modalitate s-o faci sa sune bine ar fi sa inregistrezi instrumentu' separat, ca sa te poti concentra pe voce, am ascultat varianta originala si din cate vad cam asa sta treaba.
A, si...vezi ca la melodiile astea lente, cea mai mare greseala pe care poti s-o faci este sa cresti tempo-ul, ai grija, foloseste un metronom.
Incearca sa inregistrezi 2 track-uri,unul de ritm si unul solistic,in ala de ritm ai putea pune aceleasi acorduri,dar fara struming,iar in celalalt ai putea aseza niste lick-uri care sa imite cat-de-cat pianul,asculta melodia cu atentie,chestiile alea dau culoare piesei, daca nu le redai, isi va pierde din valoare.
Ai putea incerca sa lasi chitara cu un semiton mai jos, sunt sigur ca va suna mai bine.
Fa-ti instrumentu sa fie cat se poate de confortabil, sa-ti puna in valoare vocea.
Ohh...si ia-ti un microfon bun daca vrei sa faci cover-uri si sa fi si apreciat pe deasupra.

| Kaℓi a răspuns:

Ai un timbru placut, dar piesa asta nu ti s-a potrivit prea bine. Stiu, e frumoasa, si mie imi place... dar e greu de cantat vocal. Canti timid, parca. Da-ti drumul la voce happy alege o melodie mai usoara, eventual in limba romana, exerseaza pana iti iasa perfect si revino cu alt filmulet.
Nota 7, 5 de la mine happy

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Ii lipseste ceva. Poate ar trebui sa canti mai tare si mai rar, insa cu chitara te descurci mai bine.

| Rakanishuu a răspuns:

Nu ai vocea potrivită pentru o astfel de melodie şi asta face să nu sune bine deloc, pe lângă faptul că; cânţi prea repede. În schimb am observat că la chitară te descurci binişor... Puţin mai mult exercitiu şi poţi revenii.

a te descurci binisor