| XatomisX a întrebat:

Oare de ce aveam asa multi manelisti in tara asta straight face?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Pentru ca oamenii sunt cretini, le permit sa existe, si multora le plac manelele.Romanii nu au cultura muzicala, mai ales tinerii, asculta ceva ce poate fi folosit doar la dans, pe considerentul cretin ca muzica trebuie folosita pentru a-si zdruncina niste pufarine suncile, nu pentru a o intelege.Si romanul... e petrecaret, dom'le, el vrea sa danseze, vrea sa arunce cu banii, sa vada lumea ca are, sa cheme lautarii, ca doar n-o dansa taranul la nunta pe Lynyrd Skynyrd sau Boston! Motivul secundar ar fi ca exista si foarte, foarte multa prostie in tara asta, maneaua se potriveste omului roman mediocru, ce predomina.

| Bogdanux a răspuns (pentru Dumnezău):

Exact.Pe mine ma amuza mereu intrebarea[sau intrebarile] de genul:

Da' ce vrei sa bag la nunta? Ce-ai vrea sa bag la o petrecere, rock?

Sincer sa fiu, intrebarile de genul le apartin in mare parte gibonilor care nu pot vedea dincolo de granitele tarisoarei noastre.

| Dumnezău a răspuns (pentru Bogdanux):

Petrecerea asta pompoasa post-nunta, cred ca doar la noi, greci, bulgari si sarbi mai exista.Este si la celelalte popoare, dar parca la astia, o da in prost-gust, si epatare a prostiei. Le apartin si gibonilor ce vad in muzica doar ceva pe care poti dansa, nu pe care poti gandi sau aprofunda niste probleme, cum am zis eu, oameni superficiali.

| Bogdanux a răspuns (pentru Dumnezău):

Ai dreptate din nou, amice.

| Dumnezău a răspuns (pentru Bogdanux):

Ca sa parafrazez un joc si un personaj epic(Ryder) : Jeah, you always right! Dat's ma' homie, mista' right!

| Bogdanux a răspuns (pentru Dumnezău):

Nice.

11 răspunsuri:
| TheDarkEmpire a răspuns:

Pentru ca nu avem un Auschwitz in Romaniathinking

| Downfall a răspuns:

Pentru că predomină şi populaţia incultă (ţigani + restul retardaţilor). Plus că, aşa cum spunea şi Dumnezău, mai nou toţi sunt petrecăreţi. Le stă gândul numai la beţie, femei şi "distracţie"... şi cică manelele sunt potrivite pentru "petrecere".

| pedobear a răspuns:

Pentru ca nu toti asculta heavy metal.

| simina36 a răspuns:

Mare dreptate ai Dumnezau! daca as putea ti-as da 1 milion de funde!

| SHINeeTaemin a răspuns:

Nu stiu nici eu ce le plac asa mult manelele ...eu le urasc

| CRISS69TM a răspuns:

Pentru ca, din pacate in ultimii 20 de ani sunt tot mai multi prosti si inculti.nu mai este scoala si educatia ce a fost odata.