| anonim_4396 a întrebat:

Ok. deci cant de 6 ani si am facut 3 ani de instrument iar acum vreau sa ma apuc de chitara. nu pot spune ca am o voce exceptionala dar ma descurc destul de bine. acum as vrea sa imi fac o trupa. ce trebuie sa fac?
cunosc un tobosar si un basist care am inteles ca vor si ei trupa. acum am discutat cu basistul despre posibilitatea de a fi solista. mi-a spus ca trebuie sa vorbeasca si cu celalalt dar de atunci nu a mai deschis nimeni subiectul acesta.
ce sa fac? sa mai deschid subiectul tinand cont de faptul ca discutia a fost acum vreo 2-3 saptamani si ei imi sunt prieteni?
fara nici un raspuns ma fac sa ma simt ca si cum nu as fi destul de buna pentru trupa lor.

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Indiferent dacă faci sau nu parte dintr-o formaţie cel mai important lucru este studiul individual. Numai aşa ajungi să te perfecţionezi şi să avansezi.