| darrio2007 a întrebat:

Parerea mea este ca Paula Seling si Ovi meritau mult mai mult decat acest loc 3 la Eurovision.Germania (Lena)parca s-a prezentat la Eurovision junior. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Ai perfecta dreptate!
Paula si Ovi au fost impecabeli, bestiali, grandiosi! Un show fantastic, incredibil, de-a dreptu spectaculoc! applause thumbs up Bravo, Paula! Bravo, Ovi! applause Au fost fantastici, mai mult decat perfecti (mai frumosi, sexosi big grin, relaxati, atragatori...decat in semifinala)! applause Locul 3 pentru Romania este egal cu locul 1 (daca ne numeam Russia sau Germania, eram castigatorii detasatiwinking )! Sau am un exemplu mai bun: daca aveam piesa Germaniei, ieseam pe ultimile locuri din clasament, nu ne-ar fi votat nimeni (doar vechea, buna Moldova). oh go on A fost o prestatie grandioasa si m-au facut foarte mandra de ei, de Romania! applause

Singurul lucru care imi umbreste fericirea, este faptul ca Germania a iesit pe locul 1 angry, din punctul meu de vedere nu-l merita deloc! Trebuia sa se claseze in cazul cel mai bun pe locul 5 (si sunt foarte generoasa cand spun astawinking big grin ). Sunt aproape sigura ca victoria Germaniei a fost aranjata, stabilita d'inainte. Pacat! Rusine! shame on you Nu sunt suparata ca suntem pe locul 3, ci din cauza faptului ca Germania s-a clasat inaintea noastra pe nedrept angry (Lena are o piesa bunicica si doar atat! nu e de locul 1, nici de 10 nu e! not listening ), insa Turcii au fost cu adevarat buni, ca si noi, si n-am nimic cu ei, chiar ma bucur ca au iesit in TOP 3 impreuna cu noi! thumbs up
Felicitari, Paula, Ovi, Romania!winking applause Mersi pentru aceasta victorie (eu asa o simt, ca pe o victorie adevarata applause )! rose

P. S. love struck multumiri Moldovei pentru cele 12 puncte (unicile pe care le-am primit in concurs)! rose Scuze ca noi n-am fost la fel de uniti, loiali sad, desi voturile mele personale au fost in primul rand pentru Moldova (nu inteleg cum de i-au iesit doar 10 puncte din partea Romaniei it wasn't me ), apoi Turcia si Ucraina. Mi-e rusine, dar sper ca la anul n-o sa se mai repete. blushing

12 răspunsuri:
| Kaname a răspuns:

Eu cred ca merita locul 1 pentru ca melodia a fost chiar buna happy si eu sunt un foarte mare critic happy sunt pretentios la muzica

| tyana a răspuns:

Ai mare dreptate.Nu m-a impresionat cu nimic Germania, mai ales la final cand datorita emotiilor(spun majoritatea)a falsat ingrozitor. Dar asta este! Ca intotdeauna la Eurovision voturile nu sunt date corect in functie de prestatia fiecaruia ci mai degraba din alte puncte de vedere:politic, geografic etc. Oricum felicitari pentru Paula si Ovidiu! Au facut o treaba extraordinara si ne-au produs o mare bucurie!happy

| Fvn a răspuns:

M-am enervat la culme cand am vazut-o pe pustoaica aia ca a castigat Eurovisionul...

| Ana-Maria94 a răspuns:

Aceiasi parere nu mi-a palcut deloc Germania noi meritam sa castigam, am fost foarte buni:X si au mai fost si alte tari care maritaumai mult decat Germania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa mine meritau locul 1 si nu pentru ca au reprezentat Romania(anul trecut, spre exemplu, am tinut cu Greciahee hee)ci pentru ca, din punctul meu de vedere, au avut cea mai buna melodie. Dar ne multumim si cu locul 3, cel mai bun luat de Romania pana acumhee hee.

| rbk a răspuns:

Nu mi-a placut deloc Germania! A fost groaznica!

| FucktheSystem a răspuns:

Dupa mine nu meritam sa fim nicic in top 10... dar asta e thinking

| Floreenofficial a răspuns:

Merita locul 1... dar unele tari au fost mega nesimtite...nu ne-au acordat nimic in timp ce lena primea 12 pe banda rulanta, nu se mai oprea!

| KlaudyaAddha a răspuns:

Da, meritau un loc mult mai ridicat.Chiar locul 1. Lena nu m-a impresionat, vocea ei nu era extraordinara si nici melodia. Oricum, au contat voturile publicului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ovi cu Paula Seling meritau locul 1 pentru. ca au cantat superb.:X.:X BRAVO Paula, Ovi!:X Ati fost fantastici!:Xsmugbig grin

| JoeTPU a răspuns:

Mie unul mi-a placut Germania!
Dar nu merita locul 1 ci 5 sau 6!
Noi meritam locul 1!

| larisa_4510 a răspuns:

Ai perfecta dreptate! happybig grin