| duf a întrebat:

Pe ce data este colindele: Steaua sus Rasare, Mos Ajunul, Sorcova si Plugusorul?

Răspuns Câştigător
| geo16 a răspuns:

Steaua sus rasare - 24 decembrie
Mos ajunul - astazi, 23 decembrie
Sorcova - 1 ianuarie
Plugusorul - 31 decembrie
Bafta.

8 răspunsuri:
| IustinaSiAtat a răspuns:

Eu ma duc cu colindul vineri.adica maine adica pe 24big grin
si din cate am auzit majoritatea se duc maine

funditabatting eyelashesbig grin

| DeeaLove08 a răspuns:

Steaua sus rasare- dimineata, 25 decembrie
mos ajunul: in unele zone in seara asta(23 dec), in altele maine dimineata( 24 dec.)
sorcova- 1 ianuarie(dimineata)
plugusorul-31 decembrie(seara)
funda?

| Viper_1588 a răspuns:

Steaua sus Rasare:25 decembrie
Mos Ajunul:24 decembrie dimineata
Sorcova:1 ianuarie
Plugusorul:31 decembrie

Da-mi te rog funda daca, crezi ca te-am ajutat

| PCDemon a răspuns:

Scuze ca raspunsul meu nu are nici o legatura cu intrebarea ta, dar. ia vezi cum ai scris: ''Pe ce data este colindele''.
Pe ce data este sau Pe ce data sunt?

| geo16 a răspuns:

@maximas. Mai are rost cum a scris? Ai inteles ce vrea sa afle, nu?
@elasexygagica. Cum adica sa te duci sa colinzi ce stii? Gandesti inainte sa scrii? Ce rost mai are colindul daca te duci de Stea sa canti Plugusorul?
Voi va duceti sa colindati pentru bani? Foarte rau atunci.

| Liviu321 a răspuns:

Steaua sus rasare: 25 decembrie
mos ajun: 23 decembrie (seara)
Sorcova: 1 ianuarie (in primele ore din acest an))
Plugusorul: 31 decembrie

| elasexygagica a răspuns:

Sa moara capra de nu sunteti enervanti cu colindele astea, mergeti colindati ce stiti si gata ce naiba? de parca e vreo regula sa se cante maine sorcova sau plugu sau sa te dai in spectacol costumat in capra. te duci si colinzi ce sti, iei banii si gata, cei asa complicat doamne...

| Florentina_Luminitza_1999 a răspuns:

Sa imi trag palme cu steaua se duce pe 6 decembrie laughing))