| anonim_4396 a întrebat:

Pe mine m-a emotionat. Stiu melodia de pe mp3-ul unei colege, ca dovada ca in clasa mea se mai asculta si muzica buna.

Voua cum vi se pare?
http://www.youtube.com/watch?v=uYJ_baz2M2E

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Da, "Muse" sunt buni rău, iar melodia aleasă de tine, Jelli, e una dintre preferatele mele. Mulţam!

12 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Stiam melodia dinainte.E geniala si clar prinde top 5 din Muse la mine.Si vocea aceea hipnotica a lui Bellamy e perfecta, esti ca intr-un vis din acela euforic cand asculti Unintended, e perfect cantecul.Nu stiu,mi se pare doar mie,sau cumva se leaga unele cantece de pe albumele Muse?(poate sa-mi explice vreun fan mai infocat) Unintented,seamana la abordare,cu Undisclosed Desires si Stockhom Syndrome,as mai putea adauga si Invincible tot de la ei.

Da,e emotionanta melodia, dar nu ca Neutron Star Collision, care bate aproape tot la capitolul asta.Si Resistance are un mesaj foarte puternic emotional.Imi place foarte mult.10 pentru melodie.Totusi ceva ce m-ar face mai tare sa devin melodico-emotiv ar fi un MCR sau Coldplay. tongue

@Metro: Abstract...dar, eu am inceput sa ascult mai mult Muse odata ce-am vazut ca e preferata lui Steph Meyer.Pana atunci ascultasem doar Supermassive black hole(apropo, am zis ca melodia asta trebuie sa faca parte din cultura generala a oricarui rocker?) si Apocalyspe Please.Hehe,se pare ca a iesit ceva pozitiv si din citirea Twillightului.

@ÉrotiqueConseils: Mie imi place Bliss, desi si asta e tot hipnotica.Cred ca Bellamy pune ceva in melodii cu vocea asta.Totusi,mie si nu cred ca doar mie, bass-ul lui Chris mi se pare cea mai buna chestie din cantec, omul asta e genial la bass.Tot Hysteria ramane cel mai bun cantec al lor.

Multumim de melodie, Jelli.Pace!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Da, e foarte frumoasă melodia.
Dar de "Bliss", ce părere ai?
http://www.youtube.com/watch?v=HVoU2cgjVHs&feature=related.
Audiție plăcută!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

иeмaиנa,
De acord cu tine. Și mie îmi place "hysteria" cel mai mult.
Jelli,
Da, așa este. Nu ai pentru ce.

| Bogdanux a răspuns:

Buna piesa, dar videoclipul mi s-a parut ciudat (in sensul bun).Si ce cool e sa mai ai colege care stiu de muzica buna.Eu din pacate n-am...

| Musique a răspuns:

Eu nu am asemenea colege.
Adica. am una, dar nu asculta prea des acest gen straight face

| Libelle a răspuns:

Frumos,sincer.

Pe la jumatate am inceput sa am o senzatie naspa...ciudata si nu am mai putut sa ascult, dar mi-a placut, tot intr-un mod ciudat...

| Amaya a răspuns:

O stiu de multa vreme, este intr-adevar superba. Daca tot iti place Muse, asculta si "Neutron star collision", "Undisclosed desires", "Resistance" si mai ales "Exogenesis Symphony" ( are 4 parti ). Auditie placuta!

| αηηα a răspuns:

E foarte frumoasa melodia si o stiam de mult deoarece imi place Muse happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am auzit de Muse odata cu filmele Twilight. Din cate am observat, e si formatia preferata a scriitoarei cartilor, Stephenie Meyer.

Melodia asta chiar mi-a placut si mie:
http://www.youtube.com/watch?v=MTvgnYGu9bg&feature=relmfu
In rest...nu stiu, nu prea ascult Muse. Dar mi-a placut melodia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ÉrotiqueConseils, piesa ca piesa, dar combinata cu videoclipul iti da o stare ciudata. In sensul bun. Multumesc.

| Twilight a răspuns:

Dragutza.

Chiar daca nu-i genul meu.

| Elenutsa1Ely a răspuns:

Intr-adevar este frumoasa melodia. Si pe mine m-a emotionat. Continua cu melodiile frumoase.