| AnaisC a întrebat:

Pentru fanii Nirvana!
Am putea sa ne intoarcem cu 17 ani in urma, undeva in'94 cand Kurt Cobain era gasit mort, impuscat in casa lui de catre un electrician. Avand in vedere ca era in plina ascensiune profesionala, era liderul generatiei sale, solistul uneia dintre cele mai mari trupe, avea un copil si o sotie, ce, cel putin de fatada era indragostit, Courteny Love ce a luat-o pe diferite cai dupa moartea lui Kurt.
Din afara totul parea extraordinar dar inevitabilul s-a produs si Kurt s-a impuscat cand nimeni nu se astepta...in biletul pe care l-a lasat prietenului sau imaginar a scris ca nu mai simte muzica si nici scena.

Acum sa va pun si intrebarea...
Nu ma indoiesc in mod evident ca Kurt s-a sinucis, dar vreau sa va intreb daca(si voi)credeti ca Courtney a avut vreo legatura cu moartea lui.Nu ma refer fizic, si nu spun ca ea i-a pus arma la tampla, va intreb daca credeti ca Love l-a impins cu diferite mijloace catre moarte.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| LastChance a răspuns:

Nu stiu de ce, dar eu cred ca Courtney nu a avut nicio legatura cu moartea lui. Doar parerea mea.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Noi nu vom stii niciodata ce a fost in familia lui...insa, nu ai precizat esentialul, Kurt o luase pe calea bauturii si a drogurilor, era dependent de heroina!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

@MidnightSun sa nu crezi ca nu imi place Kurt sau ca nu il respect pentru ceea ce a fost. Insa muzica lui e una, iar viata particulara e alta! Am punctat '' heroina '' pentru ca un om dependent de droguri + alcool, nu mai este tocmai plin de ratiune.
Courtney era si ea o betiva... insa Kurt Cobain s-a sinucis.

| darkhell217 a răspuns:

Nici eu nu il vad in stare sa se fi sinucis el, probabil era doar o inscenare

| MidnightSun a răspuns:

@Mihaele31. Nu ma simt in masura sa judec, dar nu iti dau dreptate. Kurt era dependent de heroina si dorea cu orice pret sa nu mai fie, insa ii domolea durerile provocate de ulcer si ce era mai bine? Sa fie ametit de heroina sau sa sufere de durere? Oricum ar fi murit din cauza problemelor de sanatate, insa ne-ar fi putut incanta urrechile cu muzica lui inca ceva timp. Cu toate astea, a compus niste cantece care iti ajung la suflet. Mereu cand am o stare mai "naspa" Nirvana e alinarea mea. Parerea mea e ca el nu s-a sinucis ci ca a fost asasinat oricum, sunt aproape sigura ca in toata povestea asta Courtney joaca un rol important. Dar, desigur, ce stiu eu? Sunt doar un copil nascut prin '97 care abia incepe sa traiasca. Oricum respect celui ce a fost Kurt Cobainn, un rege al muzicii rock/grunge! http://www.youtube.com/watch?v=TTRXzkRis-s&NR=1