| deffect a întrebat:

Pentru un incepator care habar n-are la ce instrument poti invata mai usor sa canti? Eu ma refer la muzica rock ce Doamne iarta-ma straight face

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chitara daca iti place rock, cu trecerea timpului vei ajunge si la electronica.
Eu de la 3 ani fac pian, de la 6 ani am inceput chitara, tobe, nai, acordeon.
Usor mi s-au parut toate. Dar la tobe cred ca a fost floare la ureche. Pianul e foooooaaarte frumos, e o melodie a inimii, un talent sa canti foarte bine la pian; in schimb e greu, ai foarte mult de invatat.
E bine sa-ti cumperi acel instrument, ca sa poti repeta acasa.

11 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Depinde de la o persoana la alta. Nu exista raspuns universal. Daca nu ai habar nici macar nu poti sti daca ai inclinatie spre asa ceva. Crezi ca simti mai bine ritmul (percutii, bas ), armonia (bas, chitara, clapa ) sau ai merge mai degraba spre chitara solo (unde la fel ai nevoie de armonie, dar si mai mult feeling )?

| Puiutz a răspuns:

Oo si eu mi-as dori sa stiu sa cant la chitaralove struck
Mult de totsad

Oare... e greu?worried

| alecsandor a răspuns:

Pian sau chitara happy depinde ce-ti place mai mult. Dar nu-ti imagina ca e chiar usor.

| Spintecatorul a răspuns:

Pentru inceput poti invata sa canti la blockflute. Eu asa am inceput, si azi cant la saxofon.

| Spintecatorul a răspuns:

@deffect Cu placere laughing, aveam 9 ani atuncihappy.

| Spintecatorul a răspuns:

Da. Sunt de fapt la fanfara(am 17 ani)

| deffect explică:

Multumesc @first4my laughing laughing

| deffect explică:

E fain sa canti la saxofon? laughing

| deffect explică:

@first4my canti la imormantari?

| Ana213 a răspuns:

Eu am invatat sa cand la chitara de pe youtubehee hee
nu e mare lucru acum pot sa zic ca sunt mediu iti trebuie ureche muzicala si multa ambitie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru bass si chitara solo trebuie sa stii multa armonie.
pentru chitara ritm trebuie sa ai groove, simtul de a da ritm, culoare.
la tobe trebuie sa ai ritm, masura, tact.
incepe intai cu o chitara acustica. eventual, pentru mai multe lamuriri, viziteza www.rgc.ro!
Numai bine si succces!