| Corbii a întrebat:

Pot invata sa cant la tobe fara teorie? Urasc teoria dar in acelasi timp miar place sa invat sa cant la >tobe8-

Răspuns Câştigător
| doKKz a răspuns:

Se poate. Eu cant la pian de rup si nu am fost ajutat de nimeni. Totul tine sa ai ureche muzicala. Loveste fiecare membrana a tobei si retine sunetul pe cate il scoate fiecare. Asculta niste negative si incearca sa le inveti, astfel vei avea mainile formate si vei putea canta orice melodie.winking Succes!
Funda?

5 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Poti invata sa canti la tobe fara teorie, dar nu va iesi cine stie ce.

| Joanne a răspuns:

Daca ai muzica "in sange", poti invata doar daca asculti cu atentie melodia, "dupa ureche".
Nimanui nu-i place teoria, dar daca intr-adevar vrei sa canti la tobe, poti face un mic sacrificiu. happy
Merita!

| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei Catalove struck! Sincer e foarte tare sa canti la tobe.Sincer mi-e imi place mai mult Bass-ul. Dar din pacate nu cred ca poti invata tobe fara teorie.Nici mie nu-mi place dar cred ca trebuie.Multa Bafta!^^

| dayana01 a răspuns:

Pai cine invata sa cante la tobe nu de placere categoric trebuie sa invete teorie. dar daca u inveti de placere si debea astepti sa-i auzi sunetul atunci nu cred ca ai nevoie neaparat de teoriebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti, dar asta inseamna ca la un moment dat sa ajungi la un nivel maxim, peste care poti trece doar invatand teorie, pentru ca sunt tot felul de masuri, valori de note, etc. asta doar daca nu esti un geniu muzical.