| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Recomandati-mi niste trupe heavy metal, melodic death metal (in afara de Children of Boodom) si thrash metal(thrash metal mai mult intrumental decat vocal)

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Eutectica,Sycronomica,Arsis,Obscurity,Exmortus,Skyforger,Insomnium,Aeveron,Obtenebris,Sonic Syndicate,Perpetual,Disarmonia Mundi,Amon Amarth, Wintersun, The Agonist, In Flames, Dark Traquility.Astea la melodeath.

Pentru heavy si thrash incearca Exodus,Coroner,Overkill,Testament,Metal Church,Sodom,Kreator,Destruction, Mekong Delta, Annihilator, Saxon, The Sword si Aria.(rusi)

5 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Norther, Amorphis, Arch Enemy, Blinded Colony, Kalmah, Naildown, Omnium Gatherum, Zonaria, Skyfire, The Duskfall. mai mult melodic death, aşa.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Heavy: Saxon, Judas Priest, Iron Maiden
Melodeath: Amon Amarth, Kalmah
Thrash: Slayer, Megadeth, Anthrax, Metallica, Kreator, Destruction, Overkill, Testament, Exodus, Sodom.