| AiPierdutCelMaiBunIubit a întrebat:

Sal TPU!

Fetelor e vreo melodie care va face sa plangeti cand o ascultati sau macar sa va curga o lacrima?
Iubitei mele ii curg 2-3 lacrimi la melodia asta:
https://www.youtube.com/watch?v=pZyyjZeWOr0

Răspuns Câştigător
| bluestrawberries a răspuns:

Dear darling, Ganduri la miezul noptii (Nane), Let her go (Passenger), Vara rece( Eli si Kamenlia), Remember (Aner), Fall for you (Secondhand serenade), Locul ei (Praf in ochi). Sunt multe, astea mi-au venit acum in minte.

12 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

Mai plang uneori, mai ales daca am o stare miorlaita si mai ascult si o melodie prea plina de text. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Mussette a răspuns (pentru AiPierdutCelMaiBunIubit):

Azi dimineata m-am miorlait putin; n-am avut nevoie de muzica.
uneori plang si cu sughituri. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Mussette a răspuns (pentru AiPierdutCelMaiBunIubit):

Vama - vama veche

| HaLoGeNNN a răspuns:

Nu inteleg asa ceva...De ce sa plangi la o melodie? Am vazut filme 15+ cand aveam 11 ani, filme in care ii decapita si ii scotea ochii sau alte filme cand era babe torturate.Si daca n-am plans eu la 11 ani la filme din astea sau la o melodie, plange o adolescenta la o melodie...Fiecare cu sentimentele lui.

Răspuns utilizator avertizat
| SilverF8ith a răspuns:

Sincer exista piese musicale care in functie de varsta care o ai te vor afecta, dar cand ajungi sa realizezi unele obiective in viata unele versuri te vor afecta tot mai mult
Ex: daca esti plecat in strainatete de foarte mult timp orice piesa care vb despre asta te va afecta
sau daca sotia tocmai a nascut un copil baiat sau fata la fel samd
Bafta la lacrimi pe viitor happy

Răspuns utilizator avertizat
| fataciocolata a răspuns:

The game-my life