| Adryan2016 a întrebat:

Sall am si eu o intrebare :
eu stiu sa cind da pentru mine nu e destul am voce da trebuie sa mai invat cum pot sa imi fac vocea mai frumoasa de cit o am eu acum cind manele!
cine imi da primul raspuns are funda +vot!

Răspuns Câştigător
| trăncănici a răspuns:

Nu-ţi trebuie lecţii de canto, ci antrenament.Fă-ţi abonament la o sală de karaoke şi bagă tare, că trebuie să exersezi întîi balanţa cu melodia.Să nu acoperi muzica, dar nici să te acopere ea pe tine.succes.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cursuri de canto.Dar mai intai de gramatica.Va trebui sa mai si scrii la acele cursuri.

| foxsilver a răspuns:

Pentru asta ar trebui sa iei lectii de canto, dar daca nu iti poti permite, iti recomand sa urmaresti toate tutorialele acestui utilizator:
http://www.youtube.com/watch?v=HrXvlGUGxuY

| trăncănici a răspuns:

Mersi pentru fundiţă. Dacă te uiţi la toţi cîntăreţii, ai să-ţi dai seama de ceea ce ţi-am spus mai sus.Printre profesionişti,sunt şi din aceia care n-au balanţă cu muzica:ori acoperă muzica, ori nu li se aud vocile. Vocea, intonaţia, se formează numai exersînd. Karaoke este cel mai ieftin mod de a exersa. Dacă există săli de karaoke pe lîngă tine, ai şanse mari.Te poţi angaja eventula acolo. Cîştigi şi bani şi vei fi aproape de locul de antrenament.Succes!

| Draaaaven a răspuns:

rolling on the floor) mai intai invata sa scrii corect si dupa mai vorbimwinking "când" nu "cind" si "cânt" nu "cind" si "cât" nu "cit" straight face boule laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru Draaaaven):

Puteai sa nu folosesti ultimul cuvant.Nu cred ca ti-ar place sa te jigneasca cineva pe aici.

| LoveAnimepsimagirl a răspuns:

Ia un curs de canto happy.