| Vlad943 a întrebat:

Am 19 ani si vreau sa invat sa cant la pian.Este prea tarziu? Trebuie invatat altceva inainte sau ma invata tot cand merg la clase? Multumesc

Răspuns Câştigător
| SilverF8ith a răspuns:

OK nici o prb iti pun acuma niste tutoriale :D aici este un exemplu https://www.youtube.com/results?search_query=godfather+piano+tutorial
Si daca ai tableta o aplicatie foarte buna este : Walk band (la discovery ai acolo lear to play )HAve fun! funda?

7 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Niciodata nu e prea tarziu, cu un profesor bun vei reusi sa inveti sa canti, iti trebuie vointa si ambitie.

Bafta!

| SilverF8ith a răspuns:

Niciodata nu este prea tarziu de curand am vrut si eu(am 24) sa invat sa cand la pian big grin mi-am cumparat o orga electronica ieftina si cu tutoriale pe you tube am invatat sa cant piese consacrate, si plus mai sunt aplicatii chiar si pentru tableta care te ajuta sa canti dupa ele si exersand zilnic poti sa ajungi la performanta sa canti singur! Bafta in continuare

| Vlad943 explică (pentru SilverF8ith):

Ai invatat singur? Ce ai cautat pentru a gasi tutorialele? Si ai putea sa imi spui si mie aplicatiile care le-ai folosit? Iti multumesc

| Vlad943 explică (pentru SilverF8ith):

Multumesc.Meriti funda happy

| SilverF8ith a răspuns (pentru Vlad943):

OK nici o prb iti pun acuma niste tutoriale :D aici este un exemplu https://www.youtube.com/results?search_query=godfather+piano+tutorial
Si daca ai tableta o aplicatie foarte buna este : Walk band (la discovery ai acolo lear to play )HAve fun! funda?

| HOspeeOH a răspuns:

Ști dacă vrei ceva cu adevărat poți obține acel ceva big grin. eu am 15 ani. și fac chitară de 3-4 ani. și am un coleg nou la chitară de 18 ani ( începător ) și se descurcă :d cu grijă big grin va ajunge la un nivel mare big grin

| Vlad943 explică (pentru HOspeeOH):

Dar inainte de a merge la clase, trebuie sa am o baza sau nu este nevoie?