| alexzandru2002 a întrebat:

Sall! Vreau sa va spun ceva:cum fac ca cineva sa isi piearda vocea? dau funditahappy

Răspuns Câştigător
| maDd3xt3r a răspuns:

Deci fii atent ce stiu de la babe, surse sigure. T duci intr-o noapte cu luna plina si culegi roua care se strange sub o salcie batrana de cel putin 10 ani... daca ai dubii, intrebi la ocolul silvic din zona ca ei sigur stiu care salcii sunt mai batrane. Asa, si roua o culegi cu o batista de matase cu model floral, de preferat trandafiri stilizati din zona folclorica a Banatului...au efect garantat. Apoi batista o stergi la primul cantat al cocosilor de pragul de sus al usii de la casa persoanei respective. Dar sa fii atent, cand stergi usa sa nu stai cu spatele la rasarit, ca iti pierzi si tu vocea. Te orientezi cu o busola daca ai la indemana si stai cu fata la Sud ca sa fii sigur. Apoi batista o pui intr-o cana de preferat smaltuita, nu de plastic sau metal, ca alea sunt rezistente la farmece, si peste batista torni apa de la cea mai apropiata fantana cu cumpana pana ce ai umplut cana. Stropesti de 7 ori cu apa aia pe acea persoana cand doarme si gata! si-a pierdut vocea happy Bafta, ma anunti daca ai reusit!

1 răspuns:
| IMC90 a răspuns:

Iti vezi de viata ta, altfel o sa pari penibil.