| Mark_Resteu_2000 a întrebat:

Am inceput recent sa cant la chitara electrica si fiind incepator am o dilema... daca ai o pedala de distorsion si vrei sa te muti din clean in distors apesi efectiv pe pedala...dar daca din distors vreau in clean. tot pe pedala apas?

Stiu ca pare o intrebare ciudata dar is nou in domeniu. big grin

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Ca să activezi distors-ul apeși pe pedala și ți apăsat, ca să il dezactivezi iei piciorul de pe pedală. Acum depinde si ce model de distors ai, dar in general cam toate merg la fel.