| nimenisinimik a întrebat:

Am o intrebare putin ciudata.Este obligatoriu sa ai ureche muzicala din nastere sau o poti dobandi prin foarte mult exercitiu?

4 răspunsuri:
| Pinocchio a răspuns:

Auzul muzical nu este doar un "dar" nativ (cu care te nasti), el poate fi dezvoltat prin expunerea constanta la muzica inca din primii ani de viata si bineinteles exercitiu intens la maturitate.

| nimenisinimik explică:

Nu ma refeream chiar la cantat, ci mai mult pentru compozitie muzicala.Multumesc pentru raspunsbig grin

| Vlad_Nicol_1967 a răspuns:

Depinde,o poti dobandi prin exercitiu asa am facut si eu.

| Denisaaa08 a răspuns (pentru Vlad_Nicol_1967):

Ce fel de Exercițiu?