| Piratul10 a întrebat:

Salut am si eu o întrebare

Daca ma duc la un liceu de muzica si fac piese cum pot sa ajung un mare cântăreț ca smiley ca imi place foarte mult sau ca altul si cum sa compun piesele?
Si ce te învață la un liceu de muzica?

Răspuns Câştigător
| DiAsPe a răspuns:

Buna! Intr-un liceu de muzica vei vedea ca nu va mai fi important Smiley, crede-ma. Noi personal avem sectie de Canto Clasic si Canto Popular, pian, vioara, si restul instrumentelor de coarde sau suflatori. Exista si sectia teoretica unde practic inveti bazele muzicii. Din clasa a 11a faci forme si armonie (ce te invata cum sa compui muzica, ceea ce-ti doresti tu banuiesc). In afara de asta, avem si sectie de teatru. Ceea ce-ti doresti tu, sa compui muzica cu usurinta si sa fie totusi calitativa, vei face la facultate sau cum numim noi Conservator. Mult succes si sper ca ti-am fost de ajutor!

| Piratul10 explică (pentru DiAsPe):

Si poti sa inveti teoria si formele acasa ca eu vreau sa merg la alt liceu dar vreau sa le știu pe astea.

4 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Dacă te duci acolo vei fi mai bun ca Smiley, pentru că Smiley nu e deloc bun, e doar un rahat cu aere de vedetă.

| teateutza a răspuns:

Depinde de profil: Instrumental-te axezi pe muzica clasica la instrumentul pe care ti-l alegi; Teoretic faci o groaza de teorie muzicala si de obicei astia ies profesori+ la amandoua faci istoria muzici, forme si culori, si obligatoriu un instrument macar

| silverfox1976 a răspuns:

Daca mergi la un liceu de muzica o sa constati ca Smiley nu este un mare cantaret. Este un interpret mediatizat puternic.