| glowingindark a întrebat:

Salut, am si eu o nelamurire de ce mereu mi se rupe coarda G la chitara, atunci cand vreau sa o acordez? (am coarda hora reghin sol III). Nu poate ajunge coarda la frecventa 196.00 Hz, se rupe undeva la 120.00 Hz.

Răspuns Câştigător
| ansdutdettfghf a răspuns:

Inseamna ca fortezi coarda mai bine du-te la un specialist. Dupa mine incerca la 100.00-110.00 Hz.

| glowingindark explică (pentru ansdutdettfghf):

Ideea e ca la 110.00 Hz e dezacordata, si nu suna la fel de bine. Trebuie initial sa sune la 195.8 Hz 196.00 Hz.

1 răspuns: