| snd9999 a întrebat:

Salut,cum as putea face un cover la vreo piesa, si unde as putea sa postez ca sa fie vizualizat de mai multa lume?

Răspuns Câştigător
| KiddaDot a răspuns:

Simplu! Inveti bine piesa care iti place,daca ai camera performanta,care filmeaza hd,o poti folosi,si te poate filma un prieten. Insa,daca vrei calitate buna la sunet,te duci la un studio profesionist. Inregistrezi melodia, te filmezi in timp ce canti, iar apoi suprapui "linia melodica+vocea" adica pozitivul, editand filmuletul cu un program. Gaseste un studio muzical la tine in oras, si iti va explica tipul "de la butoane" mai multe.