| Lumeaîn3D a întrebat:

Imi doresc sa ma invat a cinta la un instrument, imi place foarte mult pianul si chitara insa sunt cam nehotarita in alegerea unuia dintre aceste doua instrumente. Voi ce parere aveti, care suna mai bine? Nu conteaza la care e mai greu de invatat, important e sa sune bine. Vreau argumente.

Răspuns Câştigător
| RockNbeer a răspuns:

Cant de vreo 4 ani la chitara si pot spune ca mare parte din viata mea se invarte in jurul acestui instrument,asta nu ma opreste sa vreau sa invat si un altul.
Eu iti recomand sa le incerci pe ambele, totusi, ar trebui sa ti cont si de genul de muzica preferat, daca preferi pop-ul, cred ca ar merge mult mai bine pianul.

| Lumeaîn3D explică (pentru RockNbeer):

Daca voi avea timp, o sa incerc si la pian happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chitara. happy Mi se pare mai simplu de învățat (cânt de 10 ani) și o poți lua cu tine mai ușor... Plus că n-are nevoie de curent electric (cea acustică). Sună bine! big grin

| Thunderstruck a răspuns (pentru anonim_4396):

Pianul are foarte mare nevoie de curent electriclaughing.

| BlackWaltz a răspuns (pentru Thunderstruck):

Cred ca se referea la pianul digital...

| BlackWaltz a răspuns:

Nu se pune problema care suna mai bine pentru ca nu le poti compara. Sti, e ca si cum ai compara perele cu merele. Iti sugerez sa te gandesti mai bine la ce genuri vrei sa canti...