| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Imi spuneti si mie melodiile romanesti preferate de voi? Cele bune, nu astea care au 2 versuri si sunt ascultate cateva luni.
De exemplu:
Vama- Epilog
Holograf- Vine o zi

2 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Mie imi place foarte mult toata muzica lui Dan Spataru ("In randul patru'' este o melodie foarte meotionanta, imi aminteste, intotdeauna, cu placere de anii de liceu, nostalgie intretinuta si de clasica "Ani de liceu'', a Stelei Enache)! Apoi, o mai ascult si pe Madalina Manole, la fel si pe Mihaela Runceanu! Si fiind o mare iubioare de rock, indragesc si trupele rock/folk romanesti, Iris si Pasarea Colibri sunt preferatele mele, dar imi plac si unele piese interpretate de Cargo, Rosu&Negru, Holograf! De asemenea, iubesc muzica lui Tudor Gheorghe si concertele minunate sustinute de acesta!

Răspuns utilizator avertizat