| Kramerwalt a întrebat:

Salut prieteni, cine a fost la concertul Bon Jovi din Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| TiffanyღBJ a răspuns:

Cred ca a fost unul dintre cele mai frumoase momente posibile. Eram destul de in fata si nu imi venea sa imi cred ochilor ca sunt in fata mea, ca ii vad si ii aud.
Au intrat pe rand, ca de obicei, Jon a intrat ultimul; incepuse deja intr-o de la "Raise your hands", el a urcat, a ridicat mainile, apoi a inaintat spre centrul scenei si a inceput sa cante ♥

16 răspunsuri:
| TiffanyღBJ a răspuns:

Eu am fost. A fost absolut superb, as fi vrut sa nu se termine niciodata big grin

| Kramerwalt explică (pentru TiffanyღBJ):

Cum a fost cand a intrat pe scena?

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru Kramerwalt):

Unul dintre cele mai emotionante momente a fost cand au cantat BED OF ROSES si Jon a luat din public steagul Romaniei ( si a stiut exact care este tongue pentru ca erau si multe steaguri ale Bulgariei ) si si l-a pus pe umeri.

| Kramerwalt explică (pentru TiffanyღBJ):

Cum a fost cand Richie a atins pentru prima oara chitara in Romania?
2.Cati ani ai?

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru Kramerwalt):

30 de ani
Cand Richie a atins pentru prima oara chitara in Romania...wow! delir!
Uite:
http://www.youtube.com/watch?v=G8AnGBhxPI8
Sunt niste zei!

Tu nu ai fost la concert? Daca vrei, este tot concertul pe youtube.

| Kramerwalt explică (pentru TiffanyღBJ):

Eu sunt mic, trebuie sa va vorbesc cu dumneavoastra am 14 ani, si sunt chiar dezamagit ca generatia mea strica muzica adevarata.Deabia astept sa fiu si eu la un concert Bon Jovi!

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru Kramerwalt):

Nu trebuie sa imi vb cu dumneavoastra, in nici un caz happy
Ma bucur sa vad ca mai exista in generatia ta persoane care apreciaza muzica adevarata pentru ca intr-adevar ceea ce se promoveaza acum este in majoritate ceva pur comercial, fara talent..muzica de proasta calitate.
Iti doresc din inima sa megi macar la un concert Bon Jovi, o sa fii fascinat, este nu doar un simplu concert, ci un adevarat spectacol electrizant...destul de dificil de descris in cuvinte laughing
Si eu avem tot 14 - 15 ani cand am inceput sa ascult Bon Joviwinking

Sa stii ca si membrii formatiei sunt dezamagiti de muzica actuala. Intr-un concert acum cativa ani ( 2008, daca nu ma insel ) Jon a spus ceva de genul:"You spend to much time with those boys bands. You have a real men band in front of you tonight" laughing

| Kramerwalt explică (pentru TiffanyღBJ):

La ill be there for you a cantat in public?

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru Kramerwalt):

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
Si publicul i-a cantat HAPPY BIRTHDAY lui Richie pentru ca a doua zi era ziua lui de nastere ( 11 iulie )winking
Si au cantat-o amandoi ( uneori Jon face o mica pauza si il lasa pe Richie sa cante melodia asta, dar acum nu a facut nici o pauza, au cantat continuu aproape 3 ore cred, a fost unul dintre cele mai lungi concerte din turneu )

| Kramerwalt explică (pentru TiffanyღBJ):

Waw,ma si imaginez acolo, imi place ca oamenii astia stiu sa faca spectacol, stiu sa obtina zambete, sunt geniali! Stiu ca deja devin stresant dar care melodie a fost cea mai frumoasa?

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru Kramerwalt):

Nu devii stresant, numai ca intrebarea ta este foarte grea laughing
Cea mai emotionanta a fost BED OF ROSES ( cred ca ti-am mai zis...cu steagul Romaniei ). Cea mai frumoasa...pentru mine e greu; sa zic DRY COUNTY pentru ca Richie are un solo demential la melodia asta. Mi-as fi dorit sa fie si BALZE OF GLORY in setlist, dar din pacate nu a fost. De fapt, mi-as fi dorit un concer fara sfarsit laughing
Au promis ca vor reveni si chiar sper sa o faca. Erau acolo 55 de mii de oameni care au cantat impreuna cu ei fiecare melodie, cred ca si pentru ei a fost o experienta frumoasa, fiind prima oara in Romania.

| Kramerwalt explică (pentru TiffanyღBJ):

Chiar acum urmaresc BED OF ROSES, si vad emotiile din public! Eu am pielea de gaina!

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru Kramerwalt):

Imagineaza-ti cum eram eu laughing
Mi-a mai placut la sfarsit TWIST AND SHOUT, nu o canta foarte des dar le iese super

| Kramerwalt explică (pentru TiffanyღBJ):

Sunt la partea cu steagul...

| Kramerwalt explică (pentru TiffanyღBJ):

La you give love a bad name, ce agitatie era! Toata lumea canta

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru Kramerwalt):

Toata lumea a cantat mereu happy Si era o caldura cumplita. Si aglomeratie, nebunie!

| TiffanyღBJ a răspuns (pentru Kramerwalt):

Cred ca a fost unul dintre cele mai frumoase momente posibile. Eram destul de in fata si nu imi venea sa imi cred ochilor ca sunt in fata mea, ca ii vad si ii aud.
Au intrat pe rand, ca de obicei, Jon a intrat ultimul; incepuse deja intr-o de la "Raise your hands", el a urcat, a ridicat mainile, apoi a inaintat spre centrul scenei si a inceput sa cante ♥