| LazyKatZ a întrebat:

Revin la aceasta categorie, cu o alta intrebare:

Ce inseamna pentru voi muzica buna?

11 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Muzica pe care-o ascult.

Răspuns utilizator avertizat
| thegatekeeper a răspuns:

Muzica ce e creata cu instrumente reale, care transmite un mesaj semnificativ, piese la care se munceste pentru a obtine rezultatul final, melodii cu versuri bine gandite si nu cu 2-3 cuvinte care se aud in mod repetat drept refren, muzica in spatele careia sta un concept, care transmite ceva, un mesaj sau doar o stare (sau ambele) si asa mai departe.

| Duucu a răspuns:

Muzică cu fete fără sutien.Sau fără chiloți eventual.

| LazyKatZ explică (pentru Duucu):

Sper ca esti sarcastic.

| svartirhimnar a răspuns:

Aia care îţi trezeşte sentimente de tot felul.
Melodiile care au versuri cu logică, şi care-s expresieve. Nu alea făcute pe calculator care le cântă orice panaramă venită de pe centură să le interpreteze.

| VladGH a răspuns:

Fiecare categorie de muizca are ceva bun in ea, pe care nu toti o pot observa. Muzica buna este acea muzica in care cel ce o produce isi da sufletul in ea si cel ce o asculta simte toata sirguinta.

| xtembix a răspuns:

Muzica care te face sa te simti bine.

| OMEGALIN a răspuns:

Muzica buna inseamna muzica care te face sa te simti bine,nu toti suntem la fel cu genurile muzicale,unii suferim din dragoste,de exemplu si preferam melodii mai triste,altii sunt cocalari si asculta manele, fiecare e cu stilul lui, deci muzica care te face sa te simti bine cand o asculti, in care te regasesti, aceea e muzica buna

| ShadeAdda a răspuns:

In general orice, dar mai ales melodiile care raman vii dupa ce trec ani si ani de zile, melodii care sunt ascultate oricand cu mare drag, care inca se fac auzite printre toate melodiile aparute recent.
De exemplu, nu poti compara Joan Jett - I Love Rock N Roll (http://www.youtube.com/watch?v=6pCZMrySFYo) cu Andra - Telephone (http://www.youtube.com/watch?v=VqwjMdr3gog - care a fost de la bun inceput, fara suparare, o MARE PORCARIE de melodie). Sunt incomparabile, stiind ca prima inca este vie, in mintea multor oameni, mai ales cei care prefera muzica rock, cat timp a doua este deja data uitarii. Am dat melodia "Telephone" ca exemplu total opus de cealalta, dar mai sunt multe ale melodii asemanatoare care nu au nici un rost.
Bineinteles, sa nu mai aducem in discutie ca muzica populara si (MAI ALES!) manelele nici nu pot fi considerate muzica. Din contra, simpla existenta a manelelor sunt o insulta adusa muzicii :)) Iertati-ma pentru dramatizare, dar asta e adevarul.

| Duku99 a răspuns:

Pentru mine muzica buna?
Muzica venita din inima, muzica melodioasa, versurile ce se compun cu pasiune. Ex: Guns'n Roses, Green Day...
Nu toti astia ce canta ce le scriu impresarii si fac scandaluri la tv din orice banalitate.
Cam asta ar fi pe scurt opinia mea...