| robert73 a întrebat:

stie cineva la cine se refera doc in melodia omul meu? la deliric?

2 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Neh,daca observi, primul vers este:

Eu cu el(L) ne stim din '94.

DOC avea numele de scena L-Doc, pana prin 2008, daca nu ma insel.In '94 el s-a apucat de ascultat rap, atunci si-a descoperit si o alta latura, nu mai era doar Vlad Munteanu, cum zice el(asta e numele lui real), l-a scos la lumina pe L.Mai zice si ca in '97 ii prezinta indivizi aparte.DOC e un om foarte complex, si mult mai profund decat pare in anumite caterinci ce le intreprinde, Omul Meu este un elogiu pentru o parte din ele, partea ce l-a transformat in rapperul ce este acum.Cu Del s-a cunoscut abia in '96/'97,cand au infiintat ELITA parca, alaturi de Nwanda.Ne mai zice "omu' meu s-a tripat sa faca banu' ", vorbeste despre latura aceea a lui "nu vine rap-ul sa-ti puna paine pe masa, fratioare".E vivace in tentaculele personale ce le are in sine doctorul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

De fapt, Omul lui e rapul. A și zis-o într-un interviu, văzând că lumea tot e în dubii: "deja devine penibil, încep să cred c-am scris eu prost, de nu încetează lumea cu presupunerile nici după ce le confirm."

"La un moment dat, omul meu s-a tripat să facă banul,
căci realist a văzut cât de rapid poate să treacă anul,
și s-a anturat la a face o industrie din asta,
o mișcare tragi-comică, gen Caragiale-Năpasta.
E-același virus, doar a schimbat gazda - evoluție,
nu-i minus, plus că găsim bass-ul cu Grasu, e revoluție.
Copile pierd kile pe ce zice-n club - liposucție,
puști fac file cu tobe ce rup bani din producție.
Nu halesc tot ce face, dar o arde-ntr-un mod ce-mi place,
când e cu noi în borcan, auzi, să mor, ce trage.
Nivel energetic minim: el poate să te-ncarce.
Nivel energetic maxim: te stoarce, drace!
Brățări cu diamante, nestemate încrustate-n medalione platinate,
Navigator, Escalade, tunate... S-a scos, frate,
dar, când o arde cu noi, le dă jos toate,
zice pe față chestii ce vă dau pe spate.
Câștigul meu? Nu pot să-l redau în ștate de plată.
Norocul meu? N-am cunoștințe filate de gardă.
Eu cu el ne știm din 94, frați până inima e moartă,
DOC de el învățat să scuipe pentru stradă."