| anonim_4396 a întrebat:

Am facut o parte a imnului Romaniei sa sune altfel:
"Desteapta-te,romane, din somnul cel de manele
In care te adancira barbarii de tigani
Acum ori niciodata croieste-ti alta soarta la care sa se-nchine si cruzii tai dusmani."
Ce parere aveti despre ce-am facut eu?
Si e la categoria "Muzica" pentru ca e un imn!

Răspuns Câştigător
| Припять a răspuns:

Versurile sunt foarte adevarate!

17 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Tu ai impresia ca dacă ai schimbat două cuvinte și ai stricat măsura și ritmul versului înseamnă că ai realizat ceva și că lumea trebuie să aibă o părere despre asta? Împușcați-vă odată.

| Чернобыль a răspuns (pentru TeoPT):

Dar asa cred eu ca este!

| Чернобыль a răspuns (pentru TeoPT):

Romanii ceilalti sa se trezeasca si sa nu mai asculte manele.Ii afecteaza! Asta incercam eu sa spun!

| TeoPT a răspuns (pentru Чернобыль):

Sunt lucruri mai grave pe care le fac românii și omenirea în general. În plus, dacă te oprești din ascultat manele și te apuci să asculți house, e cam tot aia, n-ai rezolvat nimic. Dacă într-adevăr vrei să transmiți un mesaj, fă un efort și crează ceva original, mai complex. Oricine poate să schimbe două cuvinte și să mai dea peste cap măsura și ritmul versului, pe deasupra.

| Чернобыль a răspuns (pentru TeoPT):

Bine,ai dreptate.Si am sa incerc!

| nda a răspuns (pentru Чернобыль):

Trezeste-te tu si scoate-ti capu din cur. Vezi-ti de treaba ta. Penibil.

| Чернобыль a răspuns (pentru nda):

Nu ma mai injura ca oricum o faci degeaba.Chiar nu are rost!

| nda a răspuns (pentru Чернобыль):

Nu te-am injurat, ti-am zis sa-ti scoti capu din cur. Inca odata,
PENIBIL.

| Чернобыль a răspuns (pentru nda):

Crezi ca nu stiu ca e penibil? Stiu, e foarte penibil!

| nda a răspuns (pentru Чернобыль):

Daca ti-am zis ca ai facut ceva penibil nu inseamna ca te-am injurat.

| Чернобыль a răspuns (pentru nda):

Nu e aia, e "capu' din cur"!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parca versurile nu prea se aseaza pe ritm thinking

| Чернобыль a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu stiu, dar aici e vorba de mesajul transmis de ce am facut eu!

| anonim_4396 explică (pentru Чернобыль):

Mesajul e bun. Dar mai lucreaza la versuri. Bafta.

| Чернобыль a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc,si voi lucra la versuri!

| ҡıҡαıɗεʀ a răspuns:

laughing, se vede ca n-aveti ce face.

| Чернобыль a răspuns (pentru ҡıҡαıɗεʀ):

Da,nu prea aveam ce face.