| YoYoIonut a întrebat:

As vrea sa-mi spuneti(cei care se pricep) daca acest microfon
„BEHRINGER C-1U" este bun de ceva.
Eu am de ales dintre el si BEHRINGER T47 acesta.Pe care mi-l
recomandati? Eu fac,sau incerc sa fac muzica rap si chiar nu stiu pe care sa-l cumpar.
Primul are conexiune usb celalalt XLR(asta din punctu meu de vedere este un dezavantaj, eu vreau sa inregistrez direct in PC)

FUNDA SI VOT!
Scuzati categoria

Răspuns Câştigător
| Stavi_Alex_1987 a răspuns:

Ia'ti c1u. isi face treaba. eu am c1 simplu, cu xlr si se aude bine.

nu stiu de t47, dar iti trebuie bani in plus de un mixer sau o placa sunet externa care suporta xlr.

| YoYoIonut explică (pentru Stavi_Alex_1987):

M-am uitat pe net la behringer c1 si c1u,cica s-ar auzii incet
Tu cand inregistrezi se aude bine? Ma refer la volumul sunetului

| Stavi_Alex_1987 a răspuns (pentru YoYoIonut):

Da. dar eu am o placa audio externa focusrite, si are knob dedicat de gain. Ia o placa ieftina unde poti sa bagi un microfon si poti sa faci ce vrei. https://www.youtube.com/watch?v=jHfgZr2GFFg
Le am pe amandoua, M-Audio n'o mai folosesc. Daca te intereseaza, o dau ieftin de tot. Alex Stavi pe fb