| Jhion89 a întrebat:

Salut TPU
Cam de 1-2ani ma gandesc sa-mi achizitionez o chitara si am ajuns la conluzia ca vreau s-o fac si sunt dispus sa aloc suficient timp studiului.De mentionat ar fi ca sunt incepator si nu prea am idee "cu ce se mananca".
M-am gandit sa achizitionez o chitara acustica Ibanez V50NJP (am gasit la 450lei pe un site) si as vrea sa aud si parerea altor persoane daca aceasta chitara merita, raportat la nivelul meu de cunostinte in acest caz si eventual cateva sfaturi pentru un incepator.

1 răspuns:
| MedionTcO a răspuns:

Salut! Si eu am fost exact ca tine. Eu mi-am luat o chitara electo-acustica: http://www.fly-music.ro/......ce-.html.O recomand! Ai acordor in ea, deci poti sa o acordezi inca de cand ai inceput sa pui mana pe ea. Trebuie sa exersezi foarte mult. Pe langa asta o sa fie putin dureros la inceput dar te vei obisnui.