| TheNiceDay a întrebat:

Credeti ca la 16 ani imi mai pot face cariera din muzica? Daca da dati-mi si mie niste detalii gen(trebuie sa faci canto sau scoala de muzica) si recomandati-mi si mie cativa profesori prin zona Bucuresti va rog!

Răspuns Câştigător
| Italianca a răspuns:

Trebuie neaparat sa iti antrenezi vocea daca doresti sa ai o cariera in muzica. Dar daca tu doar spui asta fara rost, mai bine nici nu incepe. Daca nu ai talent in muzica, risti sa iti pierzi vocea. Da, poti sa te duci la cursuri de canto daca vrei sa devii un cantaret/artist. Eu am gasit acum pe google Lectii de Canto Bucuresti. Se numeste Art Music. Cu toate ca eu sunt din Chisinau, nu prea pot gasi ceva pentru tine, si ca sa stii: eu sunt tot foarte interesata de muzica si actorie. Dar pana sa ajung cineva mai trebuie si scoala, ca am de abia 9 ani si sunt in clasa 3-a. Dar daca tu vei gasi niste lectii eficiente si niste profesori buni si crezi in tine, iti doresc mult succes si sper sa te vad cum canti. Pa!

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daca iti gasesti un profesor bun de canto si ai si talent, ai sanse, ce-i drept, iti trebuie si putin noroc pentru a-ti face o cariera. Daca talentul lipseste, eu zic nici sa nu incerci.

| TheNiceDay explică:

In legatura cu canto.Cam cat costa? Am vazut pe net 99 lei 8 sedinte pe luna.Asa este? Si doar te invata sa canti sau te si ajuta sa ajungi cineva ajutandu-te cu spectacole, manageri, etc?