| Andreyutz a întrebat:

deci intrebarea mea este:Voi ce ati alege intre ROA (trupa aia cu mel Ne Place) si Guess Who-Spike parerea mea o spun la sfarsit

Răspuns Câştigător
| WestSid3 a răspuns:

Guess Who/Spike, evident happy
Pentru ca versurile melodiilor sunt adevarate, pentru ca arata adevarul in fiecare cuvant sau poate pentru ca am fost de mica invatata cu hh-ul, dar nu sunt preferatii mei. Sunt destui raperi nepromovati/necomerciali care stiu cu adevarat ce e hh-ul.

6 răspunsuri:
| MimiPopescu a răspuns:

Pai sincer cele dous stiluri muzicale difera. Comparatia ta nu mi se pare justificata. Mai justificata mi se parea o comparatie intre Puya si Guess Who. Mie imi place si de Guess Who si de ROA. E bine ca cineva mai canta in romana ca totusi e o limba destul de frumoasa si melodioasa.

| anaMARIA a răspuns:

Spike si Guess Who clar :X

| Andreyutz explică:

Cum am promis rasp meu este Guess Who si Spike pentru ca ei sunt artisti adevarati care canta despre adevarul din Romania, despre ce se comfrunta un om de rand zi de zi.Nu ca ROA care a scos o melodie dintr-o prostie, melodia aia e ascultata doar pentru ritm
PS:imaginativa melodia ne place pe un fundal foarte trist si spuneti-mi daca ati mai asculta-o

| zalisa a răspuns:

Niciunul :-&

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma guess who si spike canta calumea da de intrebai de puya si sisu (la familia) si de guess who si spike ziceam ca puya char daca acum canta cu alti totusi melodiile vechi au inca valoare pecewinking