| bucurvlad28 a întrebat:

incerc ca gasesc subtitrare in romana de la melodia asta http://www.youtube.com/watch?v=z8txhtB2e5M si nu gasesc subtitrare in romana nu am gasit decat in franceza. o reau in romana daca puteti sa o traduce sau sa luati traducerea de undeva va rog sa imi spunetii

PS: oopio65 id messenger

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

Furia oamenilorx4
ok, avem furia
Si nu vorbesc de rabie
Intreaba-l pe Fab, viata ticaie ca tocurile noastre pe pavaj
Furia de aa ne vedea idealurile blocate
Furia de a trai blocati
O furie de mult timp adanc inradacinata
Furia de a fi crescutprea repede
Cand adultii ne-au furat copilaria
BAM! Imagineaza-ti o masina de curse si un zid
Furia,pentru ca este imposibila atat de mult dorita pace
Furia, de a vedea acele forte de ordine armate pe strazile noastre
Furia de a vedea aceasta lume f****a cum se autodistruge
Cu oameni nevinovati prinsi mereu in bataia focului
Furia impotriva fiecarui om care construieste fiecare perete
Care s-a inchis in beton, caruia ii e frica de natura?
Furia, pentru ca a uitat ca face parte din natura,
Si este o mare discordanta,
Catre ce lume a zburat porumbelul(alb)?
Furia,de a fii biciuit de legile societatii
Si furia,
Furia de a fii furiosi de cand suntem copiii
Deoarece suntem furiosi
Ne vom revolta decate ori se intampla
Furia
De a merge mai departe, pana la capat, pana unde ne duce viata
Deoarece avem furia
Nici nu vom tacea, nici nu vom sta, pentru ca acum vom fii pregatiti
Pentru ca avem furia, inima si credinta
Pentru ca avem furia
Ne vom ridica de cate ori se va intampla
Furia
De a merge mai departe, pana la capat, pana unde ne duce viata
Pentru ca avem furia
Nimic nu ne poate opri
Insubordonat, intelept, desident, umanist sau rebel
Furia pentru ca nu alegem nimic si intotdeauna ne supunem
Si cand alegerile lor sunt nesigure intreaga balanta se cutremura
Furia
Pentru ireparabilul care s-a acumulat de-a lungul timpului
Furia pentru ca:
Ce asteptam ca sa ripostam?
Furia
Este oricum tot ce ne-a mai ramas, tot ce -a mai ramas
Furia
Cati dintre noi vor ajunge sa tradeze?
Dorinta de a trai,si de a trai prezentul, de a ne alege propiul viitor
Liberi si eliberati de palnurile lor de opresiune
Furia
Pentru ca este o situatie sangeroasa pe care o accepta toata lumea
Si pentru ca organismele modificate genetic sterilizeaza pamantul
Furia
Pentru ca intr-o zi vom rupe lantul
Furia
Pentru ca prea multi oameni cred ca tv-ul spune adevarul
Furia
Pentru ca lumea asta nu ne reprezinta
Dar ne hraneste cu visuri false si transee adevarate
Furia
Pentru ca lumea asta nu ne reprezinta
Si Babylonul se ingrasa si pe noi ne infometeaza pana la moarte
Deoarece avem furia
Ne vom ridica indiferent ce se intampla
Furia
De a merge mai departe, pana la capat, pana unde ne duce viata
Pentru ca avem furia
Nu vom tacea niciodata, nu vom sta, pentru ca vom fii pregatiti
Deoarece avem furia, inima si credinta
Deoarece avem furia
Ne vom ridica indiferent ce se intampla
Furia in fata unui Chirac, a unui Sharon, a unui Blair sau a unui Bush
Furia, deoarece lumea priveste viata prin niste lentile pictate in rosu
Dar o vede neagra
Si deoarece aud plansetele cand sangereaza
Furia, pentru ca este mai rau decat rusinea
Furia, pentru ca vestul inca mai poarta rochia coloniala
Furia, pentru ca raul loveste prea mult
Si pentru ca intelepciunea ancestrala nu mai este actualizata
Furia, prea multe minciuni secrete ascunse
Elitele pline de adevaruri din tarile noastre ar putea schimba lumea
Furia, pentru ca ei nu vor sa o schimbe, hey?
Ei prefera sa controleze puterea si sa ne controleze ca pe niste unelte
Furia, pentru ca noi credem in ingeri si am ales sa mergem cu ei
Furia, pentru ca remarcile mele deranjeaza
Priveste furia oamenilor, fierband in propria neliniste din fiecare colt de lume
Furia, da furia, sau esenta revolutiei?
Deoarece avem furia
Ne vom ridica indiferent ce se intampla
Furia
De a merge mai departe, pana la capat, pana unde ne duce viata
Pentru ca avem furia
Nu vom tacea niciodata, nu vom sta, pentru ca vom fii pregatiti
Deoarece avem furia, inima si credinta
Deoarece avem furia
Ne vom ridica indiferent ce se intampla
Furia
De a merge mai departe, pana la capat, pana unde ne duce viata
Pentru ca avem furia
Nimic nu ne poate opri
Insubordonat, intelept, desident, umanist sau rebel
Furia
Deoarece avem furia
Ne vom ridica indiferent ce se intampla
Furia
De a merge mai departe, pana la capat, pana unde ne duce viata
Pentru ca avem furia
Nu vom tacea niciodata, nu vom sta, pentru ca vom fii pregatiti
Deoarece avem furia, inima si credinta
Deoarece avem furia
Ne vom ridica indiferent ce se intampla
Furia
De a merge mai departe, pana la capat, pana unde ne duce viata
Pentru ca avem furia
Nimic nu ne poate opri
Insubordonat, intelept, desident, umanist sau rebel
Anticapitalist, altermondialist
Sau tu care cauti adevarul in aceasta lume
Rezistenta de maine
In ajunul revolutiei mondiale si spirituale
Furia oamenilor, furia oamenilor
Deoarece avem furia, cea care va face sa se cutremure toate legile
Deoarece avem furia, furia a cuprins proletariatul, iar furia este uriasa.