| phantom2k a întrebat:

Salut tuturor, ascultam ceva muzica pe Youtube acum si mi-a venit intrebarea asta, de ce artistii si bineinteles ma refer la cantareti acum, canta cu ochii inchisi sau ii inchid in timpul performantelor mai ales la notele mari!?

Răspuns Câştigător
| Perkoz a răspuns:

Pentru a le atinge mult mai usor deoarece este greu sa ca ti pe note inalte si sa ai si o voce buna.
La nivelul ochilor / frunții a afla niste senzori care daca misti fruntea aerul iese mult mai usor iar faza cu ochii ' nchisi este doar de decor pentru a nu zice lumea "uietel ma si pasta cum se strâmbă in timp ce canta!
Sper ca ti-am fost de ajutor